niesmak w ustach, bóle żołądka

napisał/a: Karen_2 2013-02-14 15:14
Witam, od kilku tygodni budzę się w nocy z bólem żołądka. Odczuwam mdłości, ale do wymiotów nigdy nie doszło. Przeszkadza mi to okropnie w nocy, bo niezależnie od tego jak się położę, jest mi po prostu niedobrze. Od kilku dni zauważyłam też, że mam w ustach bardzo dziwny posmak. Kolokwialnie mówiąc, nie śmierdzi mi z ust, no ale czuję że nie pachnie tam zbyt fajnie no i w ogóle odczuwam jak jakiś niesmak... Od jakiegoś czasu biorę tabletki antykoncepcyjne, ale pierwsze dolegliwości zauważyłam po 2/3 tygodniach od ich stosowania, więc nie sądzę, żebym miała od nich takie problemy... Proszę o pomoc!
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-14 17:36
Witam

Napisz nazwę tabletek antykoncepcyjnych które przyjmujesz.
Jak wygląda Twoje odżywianie w ciągu dnia? Starasz się zwracać uwagę na posiłki czy też brakuje czasu aby przyrządzić prawidłowe posiłki?
Często jesz potrawy smażone, zawierające cukry proste, tłuszcz?
Co spożywasz z napojów? Kawa, napoje gazowane?
Rozumiem, że papierosów nie palisz?

Pozdrawiam
napisał/a: Karen_2 2013-02-14 18:24
Tabletki jakie przyjmuje to Daylette, a co do jedzenia - moje posiłki są niezmienne praktycznie od zawsze ;) pije dużo pepsi, ale codziennie prócz niej wypijam "Kubusia" herbatę. Jedzenie przeważnie smażone. Nie palę papierosów.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-02-14 19:55
Karen_2 napisal(a):Tabletki jakie przyjmuje to Daylette, a co do jedzenia - moje posiłki są niezmienne praktycznie od zawsze ;) pije dużo pepsi, ale codziennie prócz niej wypijam "Kubusia" herbatę. Jedzenie przeważnie smażone. Nie palę papierosów.

Odstawić napoje gazowane, zamienić na wodę niegazowaną. Soki typu kubuś i inne ok ale w ilości do 250ml. Zmniejszyć ilość potraw smażonych. Udaj się do lekarza, opisz dokładnie swoje dolegliwości, powinien przepisać lek z grupy IPP który zniweluje dolegliwości po 2 tygodniowej kuracji.
napisał/a: neris_31 2013-02-15 23:14
Witam
Także mam ten problem z tym,ze żołądek boli mnie od 3-4 dni. Przez 2 dni było mi duszno teraz mam dziwny peosma k i nie mogę spać w nocy . Jeśli o apetyt chodzi to albo nie chcę nic zjeść bo mnie mdli na sam widok jedzenia albo ssie xd głodu i mdli jednocześnie. Staram sie odżywiac zdrowo. Jeśli chodzi o tabletki to nie używam żadnych no i jestem osoba palaca
napisał/a: bartek_tsw 2014-09-10 14:46
Tutaj są wypisane potencjalne przyczyny niesmaku w ustach: http://nieprzyjemny-posmak.blogspot.com/2014/09/sposoby-na-niesmak-w-ustach.html . Niestety, czasem ten dziwny posmak oznacza nieprzyjemne schorzenia.
napisał/a: Konstans 2014-09-10 20:31
A ja obstawiam przerost patogenów plus zapalenie sluzówki jeli/zołądka, współgrające z grzybicą.