Nierozpoznana gorączka

napisał/a: agnieszkakuryl 2013-11-15 19:36
Witam,
Mam 32 lata. Od roku gorączkuje i miewam stany podgorączkowe.
Wszystko zaczęło się rok temu gdy w nocy obudziły mnie silne zawroty głowy wraz z wymiotami. Trafiłam do szpitala- oddział neurologiczny. Zrobili badania, rezonans, głowy, badania na boreliozę. Wszystko wyszło ok. Po wyjściu ze szpitala od tamtej pory mam stany podgorączkowe(37,6) i gorączkę(38 38,2). Jestem osłabiona, ataki gorąca jak temperatura przekracza 38,2, pobolewają mnie stawy (nadgarstek i stopy), skaczą mięśnie nóg, miewam nudności, zaburzenia widzenia (zamazywanie obrazu - trwa od 10-20 minut), żadko, ale czasem bóle migrenowe, a ostatnio doszły złe wyniki moczu (leczenie furaginą - wielokrotne). Dalej w moczu mam erytrocyty i leukocyty. Ostani posiew: enterococcus spp. 10^3, Escherichia coli 10^4, pałeczka gram-ujemna 10^4. Byłam u wielu lekarzy: neurolog, laryngolog, reumatolog, urolog, zakaźnik ( wyszło CMV - prze leczone Doxycyliną). Osłabienie, zmęczenie zniknęło, natomiast pozostałą temperatura. Wyniki są OK, tzn OB, CRP, usg brzucha, badania ginekologiczne, zatoki, badania na krew utajoną, lamblie, pasożyty, bolerioze, EBV, HIV, Rf, ASO, Próby wątrobowe, itp. Ciągle w badaniach morfologi mam podwyższone Monocyty (max10 - ja 14), podwyższone RDW-CV-współcz. zmiennosci - (max 14- ja 15) i niskie NEU%-Neutrocyty (od 50 - ja 45) i BAS# - bazocyty (od 0,05 ja 0,00). Lekarz zakaźnik stwierdził że jestem wyleczona i zakończył leczenie. Proszę, błagam o pomoc. Jakie badania mogę jeszcze zrobić? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Jestem zrozpaczona i najgorsze ze miewam takie skoki - tydzień dobrze- 2 tygodnie źle lub odwrotnie. Z góry dziękuje za rady i podpowiedzi. Jestem z Lublina Pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2013-11-15 19:45
Jakie miałaś badania w kierunku boreliozy?
napisał/a: agnieszkakuryl 2013-11-15 19:45
Elisa
napisał/a: joannanr1 2013-11-15 19:48
Elisa jest najmniej wiarygodnym badaniem , częste są wyniki fałszywie ujemne.Powinnaś powtórzyć badanie testem Western-Blot ewentualnie możesz zrobić badanie LTT w Bytomiu , pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2013-11-15 19:50
Niestety ale Twoje objawy wskazują na boreliozę , miałaś badany płyn rdzeniowo-mózgowy?
napisał/a: agnieszkakuryl 2013-11-15 19:51
Byłam u zakaźnika, ale stwierdził że takie objawy nie daje borelioza. Zapomniałam że miałąm robione Western-Blot, wynik wyszedł graniczny, ale lekarz stwierdził że to napewno nie borelioza.
napisał/a: agnieszkakuryl 2013-11-15 19:52
Rok temu, w szpitalu badali i wszystko ok. dlatego mysle że to nie borelioza.
napisał/a: joannanr1 2013-11-15 19:59
Zorientuję się jeszcze jak patrzą na wynik graniczny lekarze ILADS.Mogłabyś napisać mi dokładnie wyniki z testu WB?
Z lekarzami chorób zakaźnych nie porozmawiasz o boreliozie.Dla nich ta choroba prawie nie istnieje a jak już to wydaje im się , że wystarczy ją leczyć miesiąc.Twoje objawy są objawami boreliozy,
napisał/a: joannanr1 2013-11-15 20:01
Ja od 5 lat choruję na boreliozę.
napisał/a: agnieszkakuryl 2013-11-15 20:13
wyszedł mi tylko jeden pasek P17 intensywność 29(silne wybarwienie)
napisał/a: joannanr1 2013-11-15 20:21
Zorientuję się u lekarza co on o tym sądzi , ewentualnie mogę podać Ci numer telefonu do niego.On specjalizuje się w leczeniu boreliozy.W jakiej klasie jest ten wynik?
napisał/a: agnieszkakuryl 2013-11-15 20:22
W IGG