nierówność źrenic po uderzeniu w głowę

napisał/a: blue_almond 2015-05-01 07:58
Witam. Mam 25 lat i cierpię na migreny. Przy okazji ataku migreny boli mnie zawsze oko i gorzej wtedy na nie widzę. 2 tygodnie temu uderzyłam się w głowę dokładnie w miejsce po prawej stronie głowy, gdzie zwykle rozpoczyna się moja migrena. Od razu to rozmasowałam, zrobiłam zimny okład i było w miarę ok. Nie straciłam przytomności, nic z tych rzeczy. Po 4 dniach od uderzenia miałam 3-4 dni silnego bólu głowy, poszłam do internisty, który "obmacał" mi głowę, stwierdził, że to tylko stłuczenie i że nic się nie dzieje. Jeszcze przed wizytą 2 razy zauważyłam, że czasami prawa źrenica jest większa od lewej i to znacznie. Obecnie mijają ponad 2 tygodnie od urazu, a ja nadal co jakiś czas obserwuję, że ta prawa źrenica się powiększa bardziej niż lewa. W dodatku czasami pobolewa oko i głowa. Oprócz tego nie mam w sumie innych dolegliwości. Nie tracę równowagi, nie mam problemów z mówieniem czy myśleniem. Lekkie mdłości, które mogę mieć ze stresu, mam dopiero 4 dni. Czy mogło mi się stać coś poważnego? Dzisiaj zauważyłam tę asymetrię także tak, że lewa była większa. Mam też wrażenie, że lewą gałkę oczną mam bardziej wysuniętą do przodu niż prawą, ale może już panikuję.
napisał/a: theblackcat 2015-05-01 12:10
Wg mnie powinienieś pójść lekarza albo i szpitala zeby wykonali tomografie lub rezonans głowy. Ale na cito
napisał/a: blue_almond 2015-05-01 20:23
nie opada mi powieka i dzisiaj głowa już w sumie bolała tylko rano trochę, oko też. Ogólnie leczę się na kręgosłup, bo mam od tego także bóle głowy (problemy z odcinkiem szyjnym) i mam nerwicę. Trzy osoby mi się przyglądały dzisiaj i dotykały moich zamkniętych oczu i nikt nie potwierdza, żeby była jedna gałka oczna bardziej wysunięta. Może to tylko moje odczucia. Ogólnie dzisiaj co jakiś czas patrzyłam w lustro, źrenice różne tylko rano zaraz po wstaniu. Cały dzień równe. Wieczorem troszkę różne w sztucznym świetle. Może nic się nie dzieje takiego? Może to tylko moja panika? :(
napisał/a: theblackcat 2015-05-02 19:32
W dzień są równe? Skoro tak to chyba patrząc w lustro rano/wieczorem ze wgl na oświetlenie może masz takie wrażenie.