Nierównomierna Praca serca - arytmia?

napisał/a: Mareg 2006-08-23 08:35
Witam.
Problemy z sercem zaczęły się u mnie kilka lat temu i miały na początku rzadki charakter. Po pewnym czasie zaczęły występować z większą częstotliwością i siłą.
Ale napiszę dokładnie co się dzieje. Nagle serce zaczyna nierównomiernie pracować tak jakby skórcze komór odbywały się nie w kolejności, Tętno jeżeli uda się zmierzyć sięga 120, występuje ogólne zmęczenie i duszności. Atak trwa od kilku do kilkudziesięciu dni i ustaje. Rok temu podczas takiego ataku poszedłem do lekarza który podłączył mnie pod ekg i stwierdził że to częstoskurcz napadowy i zapisał mi Concor. Biorę go od roku ale nie ma poprawy. Dodam jeszcze że paliłem papierosy ale na początku roku rzuciłem, ale nic to nie poprawiło. Ponad pół roku nie palę a napady są tak samo. Najczęściej zaczynają się gdy tylko położę się do łóżka. Gdy tylko położę głowę na poduszce to od razu się zaczyna. Podczas takiego ataku ciśnienie mam ok 90/50 ale było też 70/40.

Bardzo proszę o jakąś radę bo mam już tego serdecznie dość.

Pozdrawiam
napisał/a: plb1985 2006-08-26 19:47
myślę, że konieczna byłaby hospitalizacja i dokładna analiza przyczyn częstoskurczu (swoją drogą 120 to nie jest jeszcze wartość do rozpoznania częstoskurczu)
napisał/a: taxibart 2011-01-14 02:35
Witam!
przez 3 lata walczylem z arytmia i czestoskurczami, rok temu mialem ablacje i wydawalo mi sie ze po zabiegu wszystko wroci do normy, niestety tylko mi sie wydawalo. czestoskurcze ustaly na pare miesiecy ale arytmia nie zniknela wogole. jakis miesiac temu napady czestoskurczy zdarzaly mi sie po 30-40 razy dziennie trwajace od paru sekund do 20 min. strach jaki przezywalem myslac ze moje serce w koncu sie zatrzyma jest nie do opisanie, bez przerwy meczylem sie z tym, zdecydowalem sie na kolejny zabieg ablacji. 3 tygodnie temu moja zona przeczytala na internecie ze uzywanie slodzika w napojach tzw aspartamu moze prowadzic do zaklucen rytmu serca i czestoskurczy. pomyslalem sobie ze unikanie spozywania aspartamu moze pomoze mi chociaz troche. w chwili jak mi to powiedziala
uswiadomilem sobie ze faktycznie od trzech lat uzywalem slodzika zamiast cukru, pilem dietetyczne napoje takie jak redbull i cola. nie sadzilem ze od razu zauwaze zmiane a tu po dwuch dniach od czasu jak przestalem spozywac aspartam nie mam czestoskurczy i rytm serca wrocil do normy. czuje sie swietnie i powoli zapominam o tym strasznym okresie mojego zycia........
napisał/a: bartek_tsw 2014-09-04 21:45
Tutaj jest kilka domowych sposobów na regulowanie akcji serca: http://kolatanie-serca.blogspot.com/2014/08/leczenie-koatania-jak-spowolnic-prace.html