nierówne źrenice

napisał/a: kamilla29 2007-06-17 13:19
Witam!
Od paru miesięcy obserwuję, że niekiedy mam różną wielkość źrenic w pomieszczeniach ze sztucznym światłem, kiedy podchodzę do okna wszystko wraca do normy(poza jednym przypadkiem, kiedy dopiero po chwili źrenice były jednakowe). Różnice są nieznaczne, a jednak się martwię. Dodam, choć nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, że od paru miesięcy cierpię na nerwicę. Poza tym nic mi nie jest. Czy to coś oznacza?
napisał/a: amtln 2009-02-08 20:52
Mam podobne objawy
Tez stwierdzono u mnie nerwice
bylem u neurologa,kardiologa,itp wszystko wporzadku
moj nr GG 8756526
napisz

Pozdrawiam
napisał/a: zibex 2009-08-07 21:29
Witam!
Właśnie zaobserwowałem u siebie nierówne źrenice. Czy może być to związane z wadą wzroku? W prawym oku, gdzie mam wadę +4,5 źrenica jest mniejsza niż w lewym.
Dodatkowo od 2 miesięcy mam temp 37 stopni i ciśnienie skaczące, czasem około 140/80. Wczoraj zaczęła mnie trochę pobolewać głowa przy schylaniu, podejrzewam zatoki.
W związku z temperaturą i ciśnieniem czekam na wizytę u endokrynologa i kardiologa.
Czy taka nierówność źrenic może być spowodowana poddenerwowaniem? Bo nie ukrywam, ale troszkę ostatnio się stresuję moją sytuacją zdrowotną.
Wyniki krwi, morfologia i OB w normie.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!
napisał/a: Nalena 2009-08-10 00:50
Hej! Ja również mam nierówne źrenice. Byłam z tym u okulisty ktory zbadal mi dno oka i powiedzial,ze nie widzi nic niepokojącego. Ja mam kłucia w głowie i piski i sie balam ze to jest jakos powiązane. Okulista powiedzial mi ze niewielki procent osob z nierownymi zrenicami cierpi na jakas chorobe i zeby sie za mocno nie wkrecac i nie czytac zbyt wiele. Jesli sie martwisz idz do okulisty on Ci powie co dalej. W większości przypadków to fizjologiczne. ( 20% populacji ponoć tak ma )

pzdr :)
napisał/a: zibex 2009-08-10 20:39
Dzięki za odpowiedź ;)
Dzisiaj strasznie bolała mnie głowa, byłem na RTG czaszki i wyszło niestety zapalenie zatok...