nieregularny okres

napisał/a: ewelina202 2007-10-25 15:25
mam nieregularny okres cylk trwa 42dni a czasem przeciaga sie nawet do 3 miesiecy a nadodatek strasznie mnie boli pierwszego dnia okresu pomocy cy tak bedzir do konca zycia
napisał/a: Kasienka84 2007-10-26 09:11
Tylko lekarz może Ci pomóc i coś poradzić. To że Cię boli brzuch w pierwszym dniu okresu to nie jest wcale takie dziwne ponieważ ma prawno, jedne kobiety mają bardziej bolesne miesiączki inne nie. a Co do regularności to powinnaś udac się do lekarza, opowiedzieć jak jest, on po wykonaniu badań ktroe uzna za sluszne powie Ci co ejst tego powodem. Może to być jakaś niedrożność jajowodów czy jajniki,a le na USG dopochwowym to wszystko wyjkdzie podczas wizyty. Ja mam takie same cykle dlugie i nie regularne jednak po wizycie u lekarza wyszło że jest wszytsko w porządku i powiedział ze to pewnie stres i trochę zaniedbany tryb życia tzn nieregularny sen i odpoczynek itd i że nie widać nic grożnego i żeby poczekać, jednak warto też zrobić badanie na poziom hormonów, sama nie miałam tego a powinnam i musze sie wybrać, być może że przysadka mózgowa w zlych ilościach produkuje hormony odpowiedzialne za cykl i wtedy trzeba to nieco uregulowac tabletkami hormonalnumi, No ale możliwości jest bardzo dużo a to delikatne sprawy i każdy jest indywidualnym przypadkiem więc można tylko gdybać, musisz się zbadac i dowiesz się o co chodzi i uspokoisz, pamiętaj że stres, przeziębienie, podróże, zmiana klimatu itd sprzyjają opóżnieniu. Całe życie nie musi tak być, często po porodzie cykl się zmienia ale to dlatego że podczas ciąży i porodu kobieta przechodzi nie małą burzę hormonów i różnie się to ponem normuje, jednym cykle potrafią się wyregulować innym nie itd, no ale niema co czekać na to tylko iść i dowiedzieć się dlaczego u Ciebie teraz jest tak a nie inaczej, Pól biedy jeśli te cyjkle zawsze byly podobnie dlugie ale gorzej jeśli po kilka miesiecy nie ma okresu. Naprawde pójdz sie przebadaj, pamiętaj że większość schorzeń kobiecych nie daje żadnych objawów na początku, i tylko podczas badania można je zauważyć i leczyć, Nie chcę Cie straszyć ale można tylko gdybać a profilaktyka i tegularne badania są bardzo ważne. pozdrawiam
napisał/a: Lalunaa 2007-10-28 21:39
wszystko zalezy tez od tego ile masz lat i jak dlugo miesiaczkujesz. Bo jesli masz tyle na ile wskazuje Twoj nick, to faktycznie mozliwe ze masz jakis problem przy ktorym powinien interweniowac lekarz.
natomiast jesli jestes mlodsza (np. masz ok 14-lat) lub miesiaczkujesz od neidawna to w zasadzie taka nieregularnosc moze miec prawo wystepowac.
napisał/a: Agas163 2009-03-25 20:32
Hej! Ja też mam problem z nieregularnym okresem, tyle tylko, że był regularny. W ciągu 3 lat ( odkąd go dostałam) zdarzyło mi się
raz go nie mieć. I właśnie teraz po tych latach znowu. Nic mnie nie boli przy nim, ani nie mam żadnych innych dolegliwości, z chłopakiem też nie spałam,więc trochę się niepokoję. A ginekolog przyjmuje chyba dopiero od 16 roku życia (ja mam 15).
napisał/a: Madonna 2009-03-26 08:51
Co to znaczy: zdarzyło się raz nie mieć? Może miałaś dłuższy cykl?
Co Cię niepokoi?
napisał/a: Agas163 2009-03-27 20:36
Właśnie niepokoi mnie brak okresu :(
napisał/a: Agas163 2009-03-27 20:38
I chodzi o to, że raz w jednym miesiącu w ogóle nie miałam, a potem było normalnie.
napisał/a: Madonna 2009-03-27 20:57
To nie było tak, że w danym miesiącu nie miałaś.
Miałaś dłuższy cykl, ponad 30 dni, więc to normalne, że okres był później.
napisał/a: Agas163 2009-03-28 11:06
aha, dzięki. Teraz jestem spokojna =)
napisał/a: alicja. 2009-03-28 12:46
jeśli cię to bardzo martwi i chcesz iść do lekarza to jest ktoś taki jak ginekolog dziecięcy, ten na pewno cię przyjmie :)
tylko musisz poszukać...
napisał/a: kropka1231 2009-03-29 16:06
uprawialam petting z chlopakiem,spóźnia mi się okres o tydzień możliwe że jestem w ciąży?Nie wiem czy mialam plodne dni.Doszlo do tego 2 tygodnie przed okresem.
napisał/a: Madonna 2009-03-31 09:05
Skąd wiesz, że byłaś 2 tygodnie przed okresem, skoro go nie ma?
Jeśli nie mieliście kontaktów genitalnych, to do poczęcia nie mogło dojść.