Nieregularna miesiączka

napisał/a: izabell21 2013-12-31 18:05
Witam mam 26 lat. Ostatnio pojawił mi się problem nieregularnych miesiączek.
Rok temu odstawiłam tabletki a przy nich miałam wiadomo okres regularny co 28 dni.
Po odstawieniu też problemu z miesiączką nie miałam miałam bardzo regularne co 28-29 dni.
Ale od 3 miesięcy coś mi się pokićkało. Pierw 33 dni cyklu nie zaniepokoiło mnie to bardzo.
Ale w zeszłym miesiącu mój cykl trwał 40 dni to już trochę dużo zważając na to że miałam cykle po 28 dni.
W tym miesiącu spodziewam się miesiączki ale znowu mi się opóźnia i już mam 34 dzień cyklu a okresu nie mam jeszcze.
Czy jest jakaś tego przyczyna? Nie wiem co mam myśleć na ten temat. W maju tego roku robiłam cytologie, usg i miałam przeprowadzone badanie ginekologiczne mój ginekolog żadnych nieprawidłowości nie stwierdził.

W tej chwili nie mogę udać się do swojego ginekologa ponieważ tuż po nowym roku mam termin na artroskopie drugą już kolana. Więc na najwcześniejszą wizytę będę mogła się udać dopiero jak dojdę po operacji do siebie.

Proszę więc o radę co może być tego przyczyną?
napisał/a: wikam2 2014-01-04 20:30
Pewnie jakieś problemy (niewielkie) hormonalne. Sam stres może wpływać na prolaktynę a ta wydłużać cykle, Przyczyn jest wiele. Na razie nic strasznego się nie dzieje.