nieregularna miesiączka

napisał/a: alex7801 2009-04-12 20:05
Witam a ja z innej beczki a wiec ok 4 lat brałam microgynom tabletki , ostatni okres miałam 2 .03.2009 miałam go dostać 23.03.09 czekałam tydzień czyli do 30 03 nic z nerwów zrobiłam test wyszło negatyw i beta chcg tez negatyw poszłam do lekarza dostałam luteine 50 pod język brałam ja 5 dni , 4 razy dziennie potem zrobiłam nastepny test wyszło negatywnie wiec 9 nie jestem już po luteinie i dalej nic ????co robić????
napisał/a: Madonna 2009-04-14 18:30
Alex, przestałaś juz brać Microgynon i czekasz na okres? Jakie miałaś cykle przed rozpoczęciem brania?
napisał/a: madźka 2009-06-15 15:14
monika26 napisal(a):
sweet14 napisal(a):Mam problem we wrześniu dostałam 1 raz okres, w tym miesiącu powinnam dostać 10.10 a jest już 19. Na razie leci mi jakiś śluz. Czy to normalne??????? proszę na odpowiedź na g g 8520619, lub na tym forum

Uważam że lada dzien dostaniesz okres . czasem tak bywa że okres jest nieregularny, nic się nie martw



ja tez mam roblem, chociaż może wyolbrzymiam
15 maja dostałam 1 okres
teraz powinnam dostac 2 ale jakoś sie na to n ie zanosi
boje sie ze nie dostane go wogole....
napisał/a: Qmbaya 2009-06-16 20:21
Do Madźki:
Często się zdarza, że między pierwszą, a kolejną miesiączką jest dłuższa przerwa. Jak również nie jest niczym zaskakującym, ze w ogóle te pierwsze krwawienia są raczej nieregularne. Jak to mówią, początki są najtrudniejsze. ;) Twój organizm dopiero zaczyna, więc nie masz się czym martwić, bo przyjdzie na pewno, tylko w swoim czasie - cierpliwości! :)


Btw, ja też mam problem, do tej pory moje miesiączki w tym roku wszystkie były bardzo regularne, wręcz przepisowe - co 28 dni. Aż do marca, kiedy miałam wycinany wyrostek (dokładnie był to 1-szy marca). Po tygodniu dostałam normalnego okresu (7 marca), więc luz, ale przerwa do kwietniowej miesiączki liczyła 37 dni (17 kwietnia). Maj, to juz w ogóle, bo krwawienie przypadło 17 dni później(8 maja), a następny był znowu 16 dni od poprzedniego (27 maja) ... W tym miesiącu jeszcze nic. Dodam, ze boli mnie lewa pierś przy sutku, no i ostatnio przytyłam, ale miałam mało ruchu i jakoś mi się rzucilo na mózg, zeby piec ciasta, a później przeciez trzeba sprawdzić, czy dobre.. ;)

Generalnie chcialabym się wybrać do ginekologa w tym tygodniu, ale przyszłym, zeby się nie zamartwiać, bo przeróżne rzeczy chodzą mi po głowie (od ciąży, przez "zwykłe" zmiany hormonalne, po raka piersi), ale zanim dojdzie do wizyty, mogłybyście mi coś poradzic? uspokoić trochę...? ;>

Z góry dzięki, pozdrawiam,
Qmbaya.
napisał/a: Madonna 2009-06-16 20:41
Częściowo sama wyjaśniłaś, czemu cykl się wydłużył. Operacja i stres mogły wywołać późniejszą owulację. To jest normalna reakcja organizmu, który reaguje na czynniki zewnętrzne i nie jest zegarkiem.
Który jest dziś Twój dzień cyklu?
Ból piersi - trzeba spytać gina.
napisał/a: Qmbaya 2009-06-16 20:45
Madonna, dzisiaj mija 16 dzień od konca poprzedniej miesiączki (tej, która mnie zaskoczyła pod koniec maja swoim pojawieniem się...)
napisał/a: Madonna 2009-06-16 21:00
Koniec okresu nie ma żadnego znaczenia.
Cykl zaczynasz od 1. dnia krwawienia miesiączkowego, zatem który jest dziś dc?
napisał/a: Qmbaya 2009-06-16 21:03
Ok. w takim razie 21.
napisał/a: Madonna 2009-06-16 21:07
OK. Jeszcze czas.
Pewnie nie wiesz, na jakim etapie cyklu jesteś? Wiedza o etapie cyklu zapobiegłaby wszelkim zaskoczeniom i byłaby przydatna u gina. Spodziewałabyś się okresu wcześnie lub późno, w zależności od tego, kiedy miałby się pojawić.
napisał/a: Qmbaya 2009-06-16 21:46
Heh, racja - nie wiem.. Nic, dzięki za odpowiedź, jutro się spróbuję zapisać do gina. A później nauczę się etapów cyklu... ;)
napisał/a: Natalla 2009-08-29 11:51
hej. mam taki problem. miesiąc temu dostałam pierwszy okres. dokładnie było to 17.07. trwał do 23.07. . miesiąc i kilkanaście dni minęło, a okresu ani śladu. za nie długo do szkoły .. boje się, że mogę ją dostać na lekcji. pomóżcie !
napisał/a: wikam2 2009-08-30 14:18
Skoro dopiero co dostałaś okres to może on być nieregularny. Nie ma w tym nic dziwnego.
Zapewne zanim dostaniesz go następny raz to wcześniej zaczną boleć Cię piersi i brzuch i to bedzie
znak, że się zbliża. Wtedy mniej przy sobie zawsze podpaskę i jej uzyj zawczasu.
Niejdenokortnie będziesz mieć jeszcze sytuację, że okres Cię "zaskoczy" dzień wczesniej
czy później niż się spodziewasz i wtedy musisz być przygotowana. Zresztą skoro to było dopiero
pierwsze krwawienie to nawet jeszcze nie wiesz ile trwają Twoje cykle (czy 28 dni czy np. 34)i
jak je liczyć.