Nieprzyjęta tabletka antykoncepcyjna w czasie

napisał/a: asdef 2015-06-15 20:55
Cześć,
zapomniałam zabrać ze sobą na wyjazd na wakacje tabletki anty, a nie mam przy sobie recepty :( i teraz pytanie: jeśli nie wezmę jej w ciągu 12 godzin od stałej godziny to wtedy muszę czekać do pierwszego dnia pojawienia się okresu(krwawienia?) i brać nowe opakowanie?
napisał/a: wikam2 2015-06-15 21:55
Ominiesz tylko jedną tabletkę?
Zktórego tyg?
napisał/a: asdef 2015-06-16 21:47
Jesli dzis nie wezme to druga, 1 pierwszy tydzien. Mineła dokładnie doba, teraz powinnam przyjąć dwie tabletki na raz czy ominąć te jedną i dokończyć opakowanie?
napisał/a: wikam2 2015-06-16 21:52
Zrób to co pisze na ulotce.
Pierwszy tydzien jest niepewny więc tabsy bierz ale się zabezpieczaj ;)
napisał/a: asdef 2015-06-16 21:55
Na ulotce jest napisane, żeby przyjąć pominiętą tabletkę, zabezpieczać się przez 7 dni i dokończyć normalnie opakowanie. Jak pisałam minęło 24h, czyli czas kolejnej tabletki, wg tego co jest na ulotce to powinnam przyjąć dwie tabletki naraz (wczorajszą pominiętą i dzisiejszą), ale pisze też żeby nie brać dwóch na raz - więc jak to jest? Chyba, że ma to oznaczać, że mam udać że wszystko jest ok i normalnie brać tabletki i wtedy zakończę opakowanie dzień później niż normalnie?
napisał/a: wikam2 2015-06-16 22:36
Rób jak chcesz, to mało istotne....grunt to pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przynajmniej przez tydzien przyjmiowania kolejn6ych tabletek (regularnie!) ;)
napisał/a: asdef 2015-06-16 23:52
Wziełam dwie na raz, przez około dwa tygodnie nie mogę współżyć ze względu na inne leki, więc nie muszę się martwić.
Dziekuje za pomoc