Nieprzyjemny zapach

napisał/a: BeHereNow 2015-10-18 12:58
Witam,otóż od roku porykam się z problemem skóry,która wydobywa rózne nieprzyjemne zapachy np spalenizny,szamba.... Gdy uzywam kosmetyków robi się gorzej. Byłem u lekarzy i spotykałem sie z odp,że za bardzo nie można tego leczyć. Natomiast ja już nie wytrzymuje,jestem w technniku gastronomicznym i jak wchodze do kuchni na praktyki to czoc na cala kuchnie! Nie widzę możliwości dalszego funkcjonowania dlatego proszę o pomoc!
napisał/a: theblackcat 2015-10-21 21:58
Hmm w sumie zapach szamba to nie bardzo ale nieprzyjemny zapach kojarzy mi sie z choroba o nazwie "zespol odoru rybnego". Aby go wykluczyc badz potwierdzic robi sie badania krwi w ktorym ustala sie pomiar stezenia TMA do TMAO.
napisał/a: BeHereNow 2015-10-21 22:55
Wszystkie już wonie czułem ale rybiego jeszcze nie było..
napisał/a: konradek221 2015-10-24 08:33
problemy z florą bakteryjną jelit.
Możesz wziąć antybiotyki i będzie lepiej jakiś czas ale tylko przy diecie. Np. zaczniesz jeść słodycze i cały efekt psu w ....
napisał/a: BeHereNow 2015-10-24 14:07
A mógłbysd napisać jakie to antybiotyki?Bo lekarze nie ułatwiaja.
napisał/a: konradek221 2015-10-24 20:09
Rifaksymina (xifaxan), klinamycyna ale nie rób tego na zasadzie załatwię sobie receptę i sam się wyleczę tylko zgłoś się do gastrologa i z nim to skonsultuj. Do tego potrzebne są probiotyki, dieta i zero cukru, zero czosnku i imbiru.
Po kuracji antybiotykowej częściej będziesz łapał choroby. Ale się poprawi z czasem.
napisał/a: BeHereNow 2015-10-24 23:53
Ok,sprubuję. Ostatnio zauważyłem,że jak zjadam np pizze to zapach na przestrzeni 1-3 dni jest nie do zniesienia również przy kaszy gryczanej i oraz róznych produktach. Czy to jest to?
napisał/a: theblackcat 2015-10-25 07:26
Na problemy z flora bakteryjna jelit antybiotyk?
Nie radziłabym. Własnie antybiotykiem mozesz ja sobie rozwalic - antybiotyki zwalczaja takze dobre bakterie wiec mozesz nabawic sie i grzybicy i jak mniemam zapach sie nasili. Antybiotyki to szybka droga do rozwalonych jelit. Czyli nie dosc ze przykry zapach to dojda do tego bole jelit, gazy, wzdecia, odbijanie itd.
Na problemy z flora to przydatne sa kiszonki (ogorki kiszone, kapusta kiszona), probiotyki. Nalezy odstawic nabial (zle wplywa na jelita), gluten czyli chleb, bulki, makarony. Jesli nie mozesz zyc bez chleba mozesz sobie upiec chleb z ziaren (ziaren bez glutenu typu slonecznik, orzechy).
napisał/a: BeHereNow 2015-10-25 09:22
Takie objawy są tej choroby i czy wystarczy tylko dobra dieta do zlikwidowania jej? Aha i jeszcze jedno,jak to mozna wykryc bo mialem juz przeruzne badania krwi i moczu
napisał/a: theblackcat 2015-10-26 07:04
Jakiej choroby? Chodzi o jelita?
Ale ogolnie to jesli chodzi o zapach to przy diecie powinna byc poprawa lub nawet znikniecie problemu bo zapach poti rowniez zalezy od jedzenia.
Unikac powinienes np cebuli i czosnku, ostrych przypraw, nabialu.
Kiszonki na dobra flore jelit.
A czy oprocz tego zapachu masz jakied objawy ze str ukladu pokarmowego?
napisał/a: BeHereNow 2015-10-26 15:34
Dieta nic nie pomaga a nawet pogarsza. Oprocz tego znajduje krew na papierze po wypróznieniu sie i niekiedy mnie tam swedzie. Lecz wymaz z kupy nic nie wykazał. A i jeszcze jedno,czy to,ze przez dluzszy czas sporo pilem i paliłem ma jakieś znaczenie?
napisał/a: theblackcat 2015-10-26 18:52
A jaka diete stosujesz? Albo inaczej: co jesz?
Wymaz nic ci nie potwierdzi bo wymaz jest raczej w kierunku pasozytow itd.
Powodow krwi moze byc wiele, hemoroidy, krwawienie w ukladu pokarmowego (z jelit - skoro znajduje sie na papierze).
A to moze potwierdzic kolonoskopia niestety. I nie warto tego lekcewazyc.