Nieprzyjemny zabach nad koroną

napisał/a: Flatro 2012-02-25 14:10
Witam, 2 lata temu w przypadku nieszczęśliwego wypadku straciłem prawą górną jedynkę, złamana została praktycznie przy dziąśle. Po leczeniu kanałowym została nałożona korona, niestety była strasznie niestabilna i lekarz postanowił założyć most koronowy na obydwie jedynki (lewa była zdrowa, została spiłowana). Nałożone to wszystko zostało ok 20 stycznia i od tamtej pory mogłem cieszyć się wreszcie stabilnymi zębami.
Niestety od pewnego czasu gdy przejadę palcem nad prawą jedynką czuje nieprzyjemny zapach, z lewą jedynką nie ma tego problemu. Pasta jak i płyny pomagają na krótki czas, nie wie czy czuć to na zewnątrz więc ciągle żuję gumę lub myję często zęby.

Stomatolog, który to robił mówi, że nic nie widać, że nic się nie dzieje oraz, że nie może nic zrobić...

Ma ktoś jakieś pomysły ?
napisał/a: viki71 2012-02-25 18:26
Albo dostało się jedzenie pod korone i gnije albo wdał się jakiś stan zapalny dziasła albo ząb się psuje.Możliwości wiele.Zrobiłabym prześwietlenie dla spokojności i ztym poszła jednak do dentysty.Jesli oprócz zapachu jest też jakaś wydzielina np.ropa to z pewnościa nie odpuściłabym dentyście.Chyba,że smrodek nie jest spod korony a np z przestrzeni międzyzębowej.P¶óbowałes poczyścic to miejsce nicią dentystyczną,wykałaczka lub wyciorkiem do przestrzeni międzyzębowych?
napisał/a: Flatro 2012-02-26 09:20
Wydzielin żadnych nie ma, próbowałem czyścić nicią, niestety nic nie pomogło. Ząb jest martwy.
Czemu dziąsło miało by mieć stan zapalny ?

#edit
sprawdzałem, może jestem przewrażliwiony, ale jakby była jakaś wydzielina to możliwe, żeby miała czarno-brązowy kolor ?
Widzę coś takiego tam gdzie czuje ten smród, przejadę szczoteczką to jakby zanika, ale szczoteczka i i palcem też próbowałem są czyste...
napisał/a: viki71 2012-02-26 18:17
Dentysta sprawdzał szczelność korony?Nieprzyjemny zapach zawsze jest efektem jakis zmian.Pisałam o stanie zapalnym majac na mysli ropę lub jakąś inna zmianę.Zgaduję tak naprawdę,bo na stomatologi znam sie tyle co z doświadczenia,gdyz lubię zameczać stomatologa pytaniami.Nie mam jednak żadnej koronki i w tym temacie opieram się na doswiadczeniach mamy.Wiem,że miała podobny kłopot przy rozczelnionej koronce.Pokarm wchodził jej pod nią i zaczoł psuc zęba.Po zerwaniu korony rozszedł się podobno wielki smród.Cała zabawę z leczeniem zęba i robieniem korony musiała zacząć od nowa.Swoja drogą nie wiem,dlaczego dentysta zniszczył Ci zdrowego zeba obok.Nie dało sie jakos zamocowac korony na leczonym zębie,żeby nie niszczyć sąsiedniego?