Nieprzyjemny/kwasny smak w ustach

napisał/a: radek666 2012-09-23 12:24
Witam,

od okolo 3 lat (liczac od 1szej gastroskopii) chodze do gastrologa (rozni lekarze w roznych miastach) i ciagle odczuwam nieprzyjemny smak w ustach (wystapujacy np. wtedy ja mam suchosc w ustach), kwasny smak po zjedzeniu np. chudego miesa, slaby oddech, bialy nalot na jezyku w srodkowej czesci i im blizej gardla tym caly jezyk (w szerokosci) bialy.

1sza gastroskopia:
przelyk w dystalnej czesci zmiany zapalne, Wpust bz. Zołądek - błona sluzowa zmieniona zapalnie, w dnie zoladka zmiany krwotoczne, w jeziorku tresc sluzowa. Podatnosc i perystaltyka w normie. Odzwiernik bz. Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie, ksztaltna. Dalse odcinki dwunastnicy zmienione zapalnie. mialem tez helicobater pyrolii

leki + dieta po 18 miesiacach mialem 2ga gastroskopie
przelyk prawidlowy
wpust luzny
ocena w inwersji bz
zoladek: blona sluzowa zaczerwieniona, krucha, gladka, tresc w jeziorku sluz, podatnosc i perystalika prawidlowa
odzwiernik okragly
opuszka dwunastnicy ksztaltna
dalsze odcinki dwunastnicy bz
rozpoznanie makroskopowe: end. zapalenie rumieniowe zoladka - zmiany powierzchowne.
test ureazowy ujemny
blona sluzowa jelita cienkiego bez cech zaniku kosmykow i hyperplazji krypt
nie stwierdzono wzrostu ilosci limfocytow srodnablonkowych Stopien 0 wg Marsha

leki ktore teraz bralem to helicid 20

orpocz tych powyzej bylem jeszcze u goscia od nerek (zapomnialem nazwy :p) i bylo ok, odczuwam tez kolatanie serca (kardiolog mowi ze ok i ze to nerwowe)

zmienilem diete bo byla slaba (malo witamin, wiecej produktow zasadowych mniej kwasotworczych), zapisalem sie do dietetyka zeby sprawdzila diete, kilka poprawek, obecnie mam niedowage z 7kg.

moje pytanie co mogle jeszcze zrobic zeby wyeliminowac te dolegliwosci o ktorych napisalem na poczatku

napisal(a):ciagle odczuwam nieprzyjemny smak w ustach (wystapujacy wtedy ja mam suchosc w sutach), kwasny smak po zjedzeniu miesa, slaby oddech, bialy nalot na jezyku w srodkowej czescie i im blizej gardla tym caly jezyk (w szerokosci tez) bialy.


nikt mnie na żadne badania nie kieruje, nie wiem czy obecna sytuacja po 3 latach leczenia jest ok ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-09-23 18:02
Witam
Co jeszcze jesz oprócz mięsa, rozpisz jakie posiłki w ciągu dnia?
Wykonaj test Elisa na drożdżycę(Candida).
Na ten czas można zakupić sobie Goździki i żuć je 4 razy dziennie przez ok 15 minut.

Pozdrawiam
napisał/a: radek666 2012-09-23 20:10
sniadanie platki owsiane i kilka suszonych owocow jak sliwki czy daktyle
potem pije lyzke siemie lniane

2 gie sniadanie gotowane warzywa: marchewka, brokuly, cukinia, szpinak

owoce kiwi, borowki, brzoskwinie, pomarancze, ananas zalezy co bedize w markecie

kasza jaglana z warzywami albo rodzynkami (jak jestem w pracy to ten posilem czesto wypada)

(jak mi sie uda to jakos miedzy tymi posilkami pije sok z aloesu)
samo mieso bez niczego - teraz jem mielone z indyka

przed kolacja pile miod manuka 1 lyzeczka.
i na kolacje platki owsiane z suszonymi owocami albo bez

ogolnie chodzilo mi o to zeby tak dobrac to co jem w godzinach ktorym jem z iloscia zebym mogl powiedziec ze przez caly dzien bylo mi ok. wczesniej jak zjadlem za duzo to zaraz chryplem albo za wczesnie mieso to tez bylo mi nie dobrze. poki co sprawdzam powyzsze ustawienie. do dietetyka ide za kilka dni, mam dostac diete na odkwaszenie czy cos takeigo. aha no i wody minneralnej niegazowej pije (>2 l) ale w pracy mamy chyba jakis badziew (jak duzo pilem to potem na jezyku pojawialy mi sie piekace biale kropki) i mam zamiar pic np. Kryniczanka, Galicjanka, Staropolamka itd.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-09-23 20:46
Za dużo owoców i warzyw.
Oprzyj się na bananach jeżeli już tak bardzo lubisz owoce, kwaśne odstaw.
Ryż paraboliczny i brązowy, ewentualnie spróbuj makaron cienki.
Oliwa z oliwek do posiłków w ilości 10-15ml.
Dużo wody niegazowanej.
Dietetyk może pomoże, może nie. Pamiętaj że wiedza książkowa nie zawsze sprawdza się w dolegliwościach.
Ja z zespołem jelita drażliwego żyję już bardzo długo, mam wycięte kawałki jelit i szereg chorób za sobą w dodatku wróciłem do kulturystyki - nie jest to co dawniej przed operacją ale aktywność fizyczna musi być.
Mam dziennik posiłków w którym zapisałem prawie 100 stron odnośnie samopoczucia po każdym posiłku, obserwowałem swój organizm dokładnie i wybrałem produkty tylko te które wymieniłem wyżej i nie ma co szukać porad u dietetyków, po prostu trzeba poświęcić trochę czasu na przygotowywanie posiłków aby móc normalnie funkcjonować.
Ważne aby posiłki łączyć w następujący sposób: Mięso z indyka+ ryż + marchew + oliwa z oliwek i nie można przesadzać z ilością.

Pozdrawiam
napisał/a: radek666 2012-09-27 22:50
ok, dzieki za pomoc!
napisał/a: radek666 2012-10-02 12:34
Kisiel888 napisal(a):Wykonaj test Elisa na drożdżycę(Candida).


a czy nie lepiej bedize zastosowac Test PCR albo test wielogatunkowy ?
napisał/a: desper 2012-10-02 21:01
czyli właściwie co zdiagnozowano u ciebie? bo ja mam podobny problem tylko odczuwam nonstop taki kwaśno gorzki smak a czasem słony do tego od 2 lat leci mi do gardła gęsta biała wydzielina, każde przełknięcie śliny jest problemem. Język też mam obłożony białym nalotem jak przejade palcem po kubkach smakowych to jest bardzo słony (soli nie nadużywam), rano aż dziąsła mam obniżone i wyblakłe. Jak wytrę język to jest jakiś czas ok a potem to samo. Gastroskopia nie wykazała nic szczególnego, żadnych zgag ani pieczenia w przełyku nie miewam. Masę leków z rodziny IPP już brałem i żadnej reakcji, dieta też nie ma na to wpływu tylko schudłem przez nią i nie umiem przybrać na wadze.
napisał/a: radek666 2012-10-05 20:45
po pierwszej gasroskopii refluks, ogolnie pracuje nad dieta i pomalu sie poprawia, kwasny smak mialem po zjedzeniu kwasotworczych produktow jak np. chleb pszenny.