Nieprzyjemne bóle wewnątrz lewej pachwiny/koło jąder

napisał/a: aleksy1 2011-10-26 20:05
Witam,

Jakieś 3-4 miesiące temu zacząłem odczuwać bóle w lewej pachwinie, okolicy jąder. Nie jest to silny ból, jednak ze względu na miejsce występowania poważnie mnie zaniepokoił. Byłem w tej sprawie u lekarza internisty, podejrzenie przepukliny, ale jakimś cudem parę dni po tej wizycie wszystko wróciło do normy aż do ostatnich dni kiedy znowu czuje, no właśnie:

- ból, który pojawia się raz na jakiś czas na pewną chwilę, występuje to przez cały dzień
- przenika do uda, kolana ,łydki
- ciężko jest mi go jednoznacznie zlokalizować...

Macie może jakieś wnioski ?

Pozdraiwam
napisał/a: Woźniak 2011-10-26 21:26
Jak z oddawaniem moczu? Oddajesz go normalnie? Czy ból jest silniejszy w jakiejś charakterystycznej pozycji? Czy ciągle jest identyczny? Problemy z kręgami? Może to też być zakażenie miednicy. Wsuń palec do worka mosznowego i zakasłaj, powinieneś wyczuć pętlę jelita przemieszczającą się przez wrota przepukliny. A może jednak mylisz ból pachwiny z bólem jądra?
napisał/a: aleksy1 2011-10-26 21:33
Z moczem wszystko w porządku, co prawda jakiś czas temu (dokładnie w połowie lipca) miałem pewne problemy, żółty, siarczany kolor, pieczenie, uczucie "niedowysikania się" połączone z chęcią oddania stolca. Jednak tak szybko jak się pojawiło, zniknęło. Problemów z kręgami brak. Wsunąłem, zakaszlałem, ale jakoś ciężko mi cokolwiek stwierdzić, może bardziej precyzyjnie, na podsatwie jakiegoś obrazka ?
napisał/a: Woźniak 2011-10-27 01:19
To jest badanie przepukliny, gdy pacjent nie ma żadnych zgrubień. Lekarz który cię badał powinien tak zrobić. Ciężko postawić właściwą diagnozę póki lekarz nie zrobi ci tego badania. Jądra i kształt moszny i pachwin masz taki sam jak zawsze? Tzn. nie zmieniony? Czy, gdy boli czujesz parcie na mocz? Chęć wysikania się?
napisał/a: aleksy1 2011-10-27 21:14
Tak, lekarka robiła takie badanie, zaleciła mi badanie moczu , którego nie zrobiłem niestety. Ból ten odczuwam chociażby teraz, promieniuje do stopy, raczej na pewno z pachwiny... Szerze to nie zwracałem uwagi na kształt jąder, jak nie przepuklina to co to może być ?
napisał/a: Woźniak 2011-10-28 00:25
Wykluczamy nerki i pęcherz moczowy.
Pozostaje kamień nerkowy przeciskający się przez moczowody do pęcherza, promienuje do pachwiny, a u mężczyzn do jąder. A czasem zdarza się, że promienuje aż do nóg w dół. Może być to też zapalenie miednicy, promieniujące w dół. Bądź poszerzająca się przepuklina której nie możemy wykluczyc. Bądź to powiększone węzły chłonne pachwinowe od zakażenia w obrębie miednicy, stóp i nóg. Może to też wynikać z ucisku krążka międzykręgowego na nerwy biegnące do tej okolicy.
Ciężko powiedzieć, odpowiedz prosze na moje poniższe pytania. A postaram się dzięki odpowiedziom, postawić trafną diagnozę.

Proszę odpowiedzieć na kilka moich pytań,
Czy gdy boli czujesz parcie na mocz? Chęć wysikania się?
Jak wygląda mocz? Jak oddajesz mocz? Zwyczajnie czy widzisz jakieś nieścisłości w oddawaniu moczu?
Ból promieniuje od pachwiny, poprzez jądra aż do stóp? Dużo sikasz? Masz trudności z wysikaniem się?
Często oddajesz mocz? Jakieś bóle podczas oddawania moczu? Brzuch nie boli?

Pozdrawiam.
napisał/a: aleksy1 2011-10-28 02:01
Czy gdy boli czujesz parcie na mocz? Chęć wysikania się?
Nie

Jak wygląda mocz? Jak oddajesz mocz? Zwyczajnie czy widzisz jakieś nieścisłości w oddawaniu moczu?
Wygląda zwyczajnie, czasami, ale bardzo rzadko ma trochę ciemniejsze żółte zabarwienie

Ból promieniuje od pachwiny, poprzez jądra aż do stóp? Dużo sikasz? Masz trudności z wysikaniem się?
Promieniuje z pachwiny, nie przez jądra, chociaż jak pisałem wyżej cieżko jednoznacznie zlokalizować. Nie widzę żadnych niepokojących zmian związanych z częstotliwością oddawania moczu, nie ma też żadnych trudności.

Często oddajesz mocz? Jakieś bóle podczas oddawania moczu? Brzuch nie boli?
Nie często, jedynie po piwie chodzę 2x częściej niż inni.Brzuch boli, ale to od zespołu drażliwego jelita.
napisał/a: Woźniak 2011-10-29 00:10
Czy zauważyłeś taką rzecz, mianowicie kiedy kaszlesz, kichasz, podnosisz coś ciężkiego, wykonujesz jakieś ćwiczenia lub robisz coś innego co powoduje napinanie mięśni brzucha i wzrost ciśnienia w jamie brzusznej ból się nasila?
napisał/a: Woźniak 2011-10-29 00:20
Utykasz? Prowadzisz mocno fizyczny tryb życia?
napisał/a: aleksy1 2011-10-29 19:43
Nic takiego nie zauważyłem,a trybu życia na pewno nie mogę nazwać mocno fizycznym. Nie jest to ból nie do zniesienia, ale trwa przez cały dzien, gdzieś w głębi pachwiny, czasami promieniuje do wspomnianych wyżej partii lewej nogi.
napisał/a: Woźniak 2011-10-29 22:11
Może być to ból przepuklinowy, może być ból od infekcji, może być ból od miednicy. Cięzko jednoznacznie określić, sprawdź czy nie masz jakichś gulek, w sensie powiększonego węzła. Jeżeli nic takiego nie wyczujesz, to odrzucimy infekcję i pozostaną nam tylko te dwa czyli miednica i przepuklina. Ból taki też może być spowodowany zmianami w stawie biodrowym, zmianami patologicznymi w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, neuralgią. Oprócz zdjęcia RTG stawu biodrowego należy wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Jeśli to neuralgia w żadnym z badań nie znajdziesz patologii. To taka przypadłość polegająca na podrażnieniu samoistnym nerwów. Leczenie to środki przeciwbólowe lub blokady nerwu.

Proszę postaraj się wyczuć czy masz powiększone węzły.
napisał/a: Woźniak 2011-10-29 23:06
Jestem pewny, że to przepuklina pachwinowa.