Nieprawidłowe eeg, zaburzenia koncentracji, pobudzenie

napisał/a: fidel7 2012-09-10 12:00
Witam,
Mam pytanie w sprawie problemu, który od dłuższego czasu mnie trapi:
Chciałbym aby ktoś najpierw spojrzał na wynik badania EEG.

Oto jego opis:
Badanie wykonano w czuwaniu. Zapis zorganizowany przestrzennie. W odprowadzeniach skroniowo - potylicznych oraz ciemieniowo -potylicznych czynność podstawową stanowią fale alfa o częstotliwości 11c/sek o ampl 30 -miejscami 40 uV ze wspólistniejącą czynnością szybką niskonapięciową. W odprowadzeniach przednich dominuje czynność szybka niskonapięciowa beta. W odprowadzeniach poprzecznych skroniowych i vertex - skroń tylna prawa rysunek fal alfa miejscami zaostrzony, amplituda wyższa niż po stronie lewej.
RZ+. Fotostymulacja nie wpływa na zapis.
HW - obficiej występują w odprowadzeniach skroniowo-potylicznych i ciemieniowo-potylicznych fale alfa o czest 10c/sex o ampl 30-40 uV.
W odprowadzeniach poprzecznych skroniowych i vertex-skron tylna prawa występują grupy fal alfa o częst 10c/sek o ampl do 70 uV o rysunku zaostrzonym. Jednorazowo uogólniona grupa fal wolnych o czest 3c/sek o ampl do 100 uV - amplituda najwyższa w odprowadzeniach przednich.

Orzeczenie:
Zapis nieprawidłowy. W zapisie spoczynkowym amplituda fal alfa w tylenj okolicy skroniowej wyższa, rysunek fal zaostrzony. W HW jednorazowo uogólnione wyładowanie fal wolnych o amplitudzie najwyższej w odprowadzeniach przednich.


Dlaczego dostałem skierowanie na badanie eeg od lekarza. Ponieważ od 3 lat mam takie objawy:
- jestem pobudzony ruchowo i emocjonalnie
- mam zaniki pamięci ( objawia się to tak, że nie potrafię sobie w danej chwili przypomnieć co robiłem ostatnio i co np powiedziałem albo zobaczyłem, taki blok w głowie uczucie pustki)
- brak koncentracji i skupienia oraz logicznego myślenia.

Czy rzeczywiście jest w tym wypadku potrzebna konsultacja neurologiczna? O czym świadczy ten zapis eeg? Co zrobić żeby przywrócić mi pamięć?