Niepokojący wynik EKG

napisał/a: djvivi 2014-06-18 07:54
Witam dziś byłem na badaniach kontrolnych do pracy i skierowano mnie na EKG i od pani wykonującej badanie usłyszałem że coś jest nie tak ale o a mi nic powiedzieć nie może bo nie jest lekarzem a u tego będe dopiero w przyszłym tygodniu dodoam że badanie miałem wykonywane po nocnej zmianie mam 23 lata i uczęszczam na siłownie, tak więc na wyniku pojawiły się takie rzeczy:
116 nieregularny rytm nad komorowy polozenie osi zalamka P jest nieregularne
223 prawdopodobny przeprost komory lewej z przeciażeniem
420 normogram
HR: 64[1/MIN]
RR: 925[MS]
QRS: 91[MS]
QT: 385[MS]
QTC:370[MS]
P:140[MS]
PQ:176[MS]
OŚ P:10[°]
OŚ QRS:3[°]
OŚ T:-20[°]
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-18 11:32
Witam.
Bez wykresu krzywej ekg nie można nic powiedzieć. Wyniki drukowane przez maszynę, interpretowane przez nią, często są mylne lub mocno wykraczają poza stan faktyczny. Proszę iść do lekarza, który oceni badanie. Pozdrawiam
napisał/a: djvivi 2014-06-23 08:31
Jestem po wizycie u lekarza pracy i ten stwierdził że wszystko mieści się w normie, ale wcześniej byłem u tej pielęgniarki po wynik EKG i ta stwierdziła że na EKG widzi jakieś królicze uszy, mówiła mi że powinienem zrobić sobie za jakiś czas ponowne badanie i prośiła żebym nie mówił lekarzowi że ona wgl mi mówiła o wynikach badań bo może za to polecieć z roboty. Chciał bym nadmienić że w wieku 17 lat miałem małą niedomykalność zastawki mitralnej ale w zeszłym roku lekarz prowadzący stwierdził że już tego nie widzi i iest ok, a w styczniu tego roku miałem zabieg usuwania przepukliny kresy białej pod pełną narkozą i tam też noe stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Nie wiem co teraz czy wierzyć lekarzowi który nie jest kardiologiem czy pielęgniarce? Możliwe jest wgl żeby w tak krótkim czasie serce zmieniło się na moją niekorzyść?
napisał/a: ratownik_0395 2014-06-24 11:41
Witam. Jeśli lekarz ocenił, że ekg jest prawidłowe, to należy je za takie uznać. Pielęgniarka mogła zasugerować się interpretacją wg maszyny, która jak pisałem - często bywa mylna.
napisał/a: djvivi 2014-06-25 11:57
Ok w takim razie dzięki za odpowiedź temat do zamknięcia.