Niepokojące objawy u syna

napisał/a: joaska86 2016-03-15 08:51
Witam Was Kochani. Słuchajcie, zauważyłam, że mój syn w ostatnim czasie zaczął się zachowywać bardzo niespokojnie. Niekiedy jak wraca do domu to jest mocno pobudzony, a próby rozmowy spełzają na niczym. Z drugiej strony zdarza mu się wypuścić coś z rąk, kiedy odrabia lekcje to widzę, że dłonie mu mocno drżą, chodzi też przez większość dnia niewyspany, czasem też muszę mu powtarzać kilka razy tę samą rzecz, nim do niego dotrze. Z początku myślałam, że po prostu… sama tak naprawdę nie wiem, co myślałam. Do lekarza ze mną też nie chce iść. Co mam zrobić?
napisał/a: Andzrej 2016-03-15 09:10
Test na narkotyki, zmiana szkoły i środowiska w jakim się obraca syn.
napisał/a: julia92 2016-03-15 10:42
Może się nie niewysypia, siedzi po nocach przed komputerem, a nawet nikt o tym może nie wiedzieć, sprawdź to
napisał/a: MissQ 2016-03-15 11:03
Witaj. Zbyt dobrze znam te objawy… Nie pozostaje mi nic innego, jak poradzić Ci to, czego ja nie zrobiłam… zaciągnij dzieciaka do lekarza… Najlepiej na badania morfologiczne, choć i tu może być problem, bo niekoniecznie cokolwiek mogą wykryć. Moja córka miała podobne objawy, jak się okazało, że zaczęła zażywać dopalacze. To był istny koszmar, bo niestety, ale w pewnym momencie doszło do takiego zatrucia organizmu, że wylądowała na oddziale toksykologicznym i tam musieli ją leczyć objawowo… Obecnie przebywa na terapii, ale bardzo ciężko to znosi…
napisał/a: joaska86 2016-03-15 13:46
Mój Boże… jeśli to rzeczywiście dopalacze… Tyle się teraz o tym słyszy, tych wypadków z nimi. Czym to właściwie jest i jak z tym walczyć? Co robić dalej?
napisał/a: wikam2 2016-03-15 14:40
Nim coś postanowisz może warto nastolatka wspomóc suplementacją magnezu? Nie diagnozuje, próbuje pomóc do czasu "diagnozy".
napisał/a: zuzanna_k 2016-03-16 09:15
Chciałoby się powiedzieć dzień dobry, ale ewidentnie dyskusja nie sprowadza się do tych, które by były miłymi. Otóż te, tak zwane popularnie, „dopalacze” to nic innego, jak tylko środki zastępcze dla narkotyków. To są substancje psychoaktywne, różnego pochodzenia (tj. organicznego i syntetycznego), które formalnie nie są zakazane u nas, bo są sprzedawane jako najczęściej jakieś przedmioty kolekcjonerskie, tyle, że każdy, kto choć odrobinę o tym słyszał to wie, że to jedna wielka ściema. Niestety sprawa jest poważna, ponieważ są to często bardzo szkodliwe substancje. Najgorsze jest jednak to, że zasadniczo nie istnieje terapia leczenia, która by faktycznie odpowiadała zażytym środkom, dlatego w razie przedawkowania, albo zmieszania różnych środków lekarze są zdani jedynie na intuicję i leczenie objawowe.
napisał/a: joaska86 2016-03-16 12:57
Rozumiem… coś niewyobrażalnego… błagam, powiedzcie, co mogę zrobić dalej, bo powoli ogarnia mnie rozpacz… jeśli to naprawdę to.
napisał/a: Andzrej 2016-03-16 19:44
Musisz w tajemnicy się spotkać z jakąś dziewczyną ze środowiska w którym się obraca syn i ją wypytać, gwarantując jej anonimowość.
napisał/a: MissQ 2016-03-17 11:23
Andzrej napisal(a):Musisz w tajemnicy się spotkać z jakąś dziewczyną ze środowiska w którym się obraca syn i ją wypytać, gwarantując jej anonimowość.


Wg mnie to nic nie da, w tym środowisku panuje zmowa milczenia.

#Kapusta nie życzę Ci, żeby Twoje dziecko ucierpiało tak, jak moje, ale w razie czego, to moja córka przebywa w Ośrodku Terapii Uzależnień Oaza. Muszę przyznać, że rzeczywiście mają tam dobre podejście do niej. Sama też udaję się na spotkania rodziców, których dzieciaki wpadły w sidła dopalaczy. Terapia u nich jest zarówno indywidualna, jak i odbywają się zajęcia grupowe. Patrząc, jak moja córka powoli wychodzi przede wszystkim z głębokiej depresji i jak sobie zaczyna radzić z efektem odstawiania… eh, może to nie jest zawrotne tempo, które szybko przywróci mi córkę, ale jest o wiele lepiej, niż na początku.
napisał/a: joaska86 2016-03-17 13:28
Kochana, czy mogę Cię od razu prosić o jakiś kontakt do nich? Może stronę internetową?
napisał/a: MissQ 2016-03-18 12:44
Oczywiście. Masz tutaj stronę z opisem i kontaktem na dole http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/terapia-mlodziezy Życzę Ci wszystkiego dobrego i powodzenia z synem w tym ośrodku.