Niepokojące objawy, proszę o interpretację wyników

napisał/a: Quash 2014-02-15 12:52
Witam wszystkich!
Bardzo proszę o interpretację wyników. Mam na imię Łukasz i mam 19 lat.Od 2 miesięcy wziąłem się za dietę: odrzuciłem słodycze i fast-foody, nie pije w ogóle alkoholu,kawy,herbaty, napojów słodzących za to wprowadziłem do jadłospisu dużo warzyw i owoców i pije około 2l wody dziennie. Dodam że też od 2 miesięcy biegam ( około 3 razy w tygodniu ) i staram się być aktywny fizycznie. Schudłem w 2 miesiące z 91 kg na 82 kg ( mam 188 cm wzrostu ), ogólnie bardzo łatwo tyje.
Mam niepokojące objawy od ponad 3 lat które olewałem i dalej jadłem duże ilości słodyczy,fast-foodów i różnego rodzaju śmieci, piłem pełno napojów typu cola,tonic i chodziłem bardzo często na imprezy grubo zakrapiane alkoholem przy czym nie jadłem w ogóle warzyw, owoców i w końcu mówię tak nie da się żyć i ograniczyłem wszystko. Poszedłem tydzień temu na badania.

Moje objawy:
-Codziennie jestem zmęczony,senny, roztargniony,osłabiony
-Ogólnie od ok. 4 lat borykam się z bezsennością, lecz teraz w ostatnich 2 miesiącach jest ok chyba że się czymś przejmuje
-Często boli mnie głowa,mam trudności z koncentracją i z pamięcią
-Codziennie źle się czuję,mam brak chęci do życia
-Mam zmienne nastroje, często się denerwuje o byle co i jak siedzę to ciągle wierzgam nogami
-Często mam mroczki przed oczami jak np. wstanę z łóżka
-Ciągle mam podkrążone,czerwone podpuchnięte oczy
-Ciągle jest mi zimno szczególnie w ręce i nogi
-Strzyka mi w stawach (szczególnie w kolanach np. jak robię przysiad),
-Mierzę od 2 tygodni ciśnienie i zapisuje i ciągle mam w granicach 95-110 / 60-70 (rzadko wyższe).
-Często mam bóle brzucha,mało zjem a czuje się wydęty jakbym wypił 5l wody naraz i nieczęsto się wypróżniam (około 1-2 w tygodniu).
-Często drętwieją mi kończyny a szczególnie ręce podczas snu i jak wstaję z rana to mam taką jakby bezsilność w dłoniach.
-Niekiedy drgają mi mięśnie
-Często i obficie oddaje mocz, mało wypije a latam do łazienki ciągle.
-Mam łojotokowe zapalenie skóry

Jak mi się coś jeszcze przypomni z objawów to jeszcze dodam.

Proszę o szczegółową interpretacje i pomoc co robić, o to badania które zrobiłem:
1. Ob i Morfologia z rozmazem:
http://i58.tinypic.com/2hgbe6b.jpg
2. Badania dodatkowe:
http://i61.tinypic.com/348hixg.jpg
http://i58.tinypic.com/29olafa.jpg

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuje za pomoc!!
napisał/a: joannanr1 2014-02-15 22:35
Na pierwszy rzut oka zauważyłam , że jesteś blisko nadczynności tarczycy.Sądze , że pewne Twoje objawy mogą być z tym związane.Zapytaj najlepiej w dziale endokrynologia.
Ferrytyna i kwas foliowy są w normie ale w dolnej granicy , to też nie wygląda najlepiej.Powinieneś zacząć suplementację lub zmienić dietę aby te wskaźniki były najlepiej w połowie normy.Na razie tyle:)
napisał/a: Quash 2014-02-16 09:40
Właśnie też zauważyłem ze jestem blisko nadczynności. Kwas foliowy , żelazo i witamina B12 właśnie w dolnych granicach i już od paru dni stosuje suplementacje Centrum od A do Z i mam pytanie lepiej kupić oddzielnie kwas foliowy i B12?? W centrum od A do Z obydwa są po 100%.
A jak z wynikami morfologii krwi?? WBC,PDW,P-LCR odbiegają od normy i PLT, RDW-SD i RDS-CV, MPV,MCV,PCT są blisko przy granicy.
A co z Bilirubiną bezpośrednią, bo ona też jest ponad norme dwa razy???
Jeśli ktoś jeszcze coś zauważy niepokojącego to proszę pisać!!

Dziękuje! :)
napisał/a: joannanr1 2014-02-16 14:53
Ja osobiście nie sądzę żeby Centrum uzupełniło te niedobory.Ja wprowadziłabym większe , lecznicze dawki.
Jeżeli chodzi o morfologię to drobne odchylenia nie mają znaczenia.Bilirubina jest podwyższona ale też niezbyt dużo ale tutaj się nie wypowiadam bo się nie znam.
Zbadałabym na Twoim miejscu jeszcze wit.D , dużo osób ma spore niedobory.
Ja kupuję suplementy na iherb.com , wychodzi dużo taniej niż w Polsce.
np
http://www.iherb.com/search?sug=folic%20acid&kw=folid%20&rank=1#p=1
napisał/a: Quash 2014-02-16 19:38
Właśnie mama mi dała Acidum Folicum Richter 15 mg tabletki kwasu foliowego. Lek jest na recepte i widzę ze bardzo podwyższoną ma dawkę, 1 tabletka raz dziennie wystarczy, czy odrazu brać z rana i wieczorem?? Teraz kupię tylko B12 i żelazo i tylko czekać na poprawę bo myślę że jak imprezowałem to miałem spore niedobory, teraz dopiero jak przestałem to przez te 2 miesiące trochę się podniosły poziomy kwasu i B12. Przy najbliższym badaniu zbadam poziom witaminy D. Dziekuję joannanr1 :)
napisał/a: joannanr1 2014-02-18 09:56
Trudno jest mi doradzić Ci jakie to powinny być dawki , musisz sam wypróbować.Myślę , że powinieneś wybrać się z tarczycą do dobrego endokrynologa.Dobrze byłoby żebyś herbatę zastąpił pokrzywą , ma dużo witamin również z grupy B i wiele mikroelementów w tym żelazo.pozdrawiam
napisał/a: Quash 2014-02-18 19:57
Herbaty wogóle nie piję :) Pije tylko wodę Muszyniankę i raz na kiedyś się herbata zdarzy tzw 1 na tydzien
napisał/a: joannanr1 2014-02-18 21:21
To dobrze , dużo zdrowia.pozdrawiam