Niepokojące objawy fizyczne i neurologiczne po posiłku

napisał/a: Btk38 2016-09-02 18:34
Witam!
Od pewnego czasu mam dziwne objawy. Po posiłku bardzo słabo się czuję, gdy się położę jest jeszcze gorzej tzn. nie przynosi mi to ulgi i nie mam już później siły na nic ale zasnąć nigdy mi się nie udało (choć niekiedy zdarzało mi się nawet momentami tracić świadomość), a gdy wstaję z miejsca, strasznie spada mi ciśnienie w głowie. Oprócz tego czuję silne, nienaturalne pragnienie, ślina mi gęstnieje, usta mi się wysuszają, mam nieprzyjemny posmak w ustach, serce mi przyspiesza, tracę apetyt (aż czuję wstręt do jedzenia), niekiedy mi się robi trochę niedobrze, czasami nawet, gdy było już naprawdę fatalnie, czułem lekkie duszenie. Poza tym czuję się otumaniony, spowolniony, nie mam siły w ogóle słuchać co ktoś do mnie mówi i generalnie umysł mi się wyłącza, także nie jestem w stanie się wtedy niczego nauczyć, nawet jeśli objawy fizyczne nie są mocno nasilone.
Objawy te trwają zazwyczaj od jednej do kilku godzin, pojawiają się po posiłku, często niezależnie od jego wielkości i niezależnie od tego, co jem - po dokładnie tym samym jedzeniu czasami kompletnie nic się nie dzieje, a czasami jest masakra. Bardzo wysoka temperatura na dworze lub przebywanie w dusznym pomieszczeniu powoduje ich nasilenie, ale w normalnych warunkach też często jest fatalnie.
Dodam, że wszystkie podstawowe wyniki mam dobre i lekarze nie wiedzą, co może być przyczyną. A może Wy coś zasugerujecie?
P.S. Chcę też zaznaczyć, że to nie jest zwykłe samopoczucie, te objawy są niekiedy tak intensywne, że nie mogę ich zlekceważyć, generalnie czuję się, jakbym był czymś mocno naćpany, nie jest to normalne fizyczne zmęczenie.
napisał/a: paulina675 2016-09-14 22:34
Zrób krzywą insulinową i glukozową.
napisał/a: Btk38 2016-09-14 22:47
Właśnie też na początku z tym to wiązałem, ale zrobiem różne tego typu badania i wszystko wyszło w porządku.
Krzywą cukrową robiłem dwustopniową i na czczo było 93 a po 2godz. 98. Robiłem sobie też poziom insuliny na czczo i wyszedł wynik 9.12, potem robiłem też badania trochę ponad godzinę po śniadaniu i cukier wyszedł 119 a insulina 41.76. Robiłem też hemoglobinę glikowaną i wyszło 4.9%.