Niepokojące kłucie okolicy serca i ramienia

napisał/a: Anka2409 2012-11-22 09:29
Witam,
może zacznę od tego, iż na początku października zauważyłam, że dłonie mi sinieją, purpurowieją czy jakkolwiek by tego nie nazwać, po prostu zmieniają się na ciemny kolor. Pierwszy raz zdarzyło mi się to w dość wysokiej temperaturze (było wtedy na dworze może 15 stopni). Przeraziłam się i poszłam do lekarza, zrobiono kapilaroskopie i szczerze mało co zrozumiałam z tego co lekarka do mnie mówi. Ale ponoć naczynka poplątane i wszystko ok. Następna seria badań - żeby się upewnić że rzeczywiście wszystko ok - morfologia, przeciwciała, coś z wątroby, tarczyca. Wszystkie wyszły w porządku. Ponoć za mała liczba białych krwinek w morfologii i hormony tarczycy delikatnie podwyższone. Więc badania na tarczyce rozszerzono i wyszło że wszystko ok. Zalecono mi witamine e i diosminex. I w tym momencie pojawia się mój problem.
Otóż biorę sobie te leki (dodatkowo jeszcze magnez) i od jakiegoś tygodnia strasznie mnie boli *coś* nad lewą pachą pod lewym obojczykiem. Nie pokuszę się o definiowanie tętnic czy innych narządów bo niestety medycyny nie skończyłam. W każdym razie strasznie mnie coś kłuje, zdarza się że cała lewa pierś mnie boli, martwie się że może to być kłucie serca. Piersi sprawdzałam ostatnio u ginekologa usg i wszystko ok. Dodam jeszcze że od jakiegoś czasu wszystkie moje żyły są widoczne. Dosłownie mogłabym sobie rozrysować całą mapę, zwłaszcza na klatce piersiowej, ramionach, brzuchu. I właśnie - wydaje mi się - taka widoczna żyła najbardziej mnie kłuje, tak na zgięciu ramiona. Niedawno zauważyłam też że to prawdopodobnie widoczne ' żyły' bolą mnie w lewej piersi
w sumie nie wiem co to może być..
EKG robiłam też niedawno i wszystko w porządku..
Więc czy ktoś ma może pomysł co to może być?
Czy po prostu to moja zwykła hipohondria?
Palę, Biorę tabletki antykoncepc, mam 25 lat
Może właśnie diosminex i antykoncepcja to nie najlepsze połączenie?
RTG płuc też robiłam niedawno - płuca czyste, worek sercowo osierdziowy w normie
(jak wynika z opisu)
więc bardzo proszę o pomoc
czy jest się czym przejmować czy nie?
I jak to zrobić żeby przestało boleć?
Bardzo proszę o odpowiedz
będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi
pozdrawiam
napisał/a: Wasztyl 2012-12-04 16:57
Diosminex i antykoncepcje możesz brać bez obaw razem.
Palenie papierosów i antykoncepcja to zły pomysł dlatego polecam zrezygnować z palenia ( amerykę odkryłam!:D)
Czy ból pojawia się jak jesteś zrelaksowana? Czy możesz mieć skłonność(rodzice, dziadkowie) do chorób układu sercowo - naczyniowego typu miażdżyca, ch. niedokrwienna serca, nadciśnienie itp.?