niepokojące i niewyjasnione dolegliwości z hormonami

napisał/a: leokadiaKOT 2014-04-16 15:48
Witam, od wielu lat borykam się z wieloma problemami zdrowotnnymi, których przyczyn do dziś nie znam.
Zaczne od tego, że 6 lat temu od nerwó (prawdopodobnie) dostałam bóle w klatce piersiowe, zlecono mi usg, które przypadkiem wykryło torbiela w jajniku, a na owe kłocia odpowiadalam wg lekarzy nerwica... pare miesiecy po tym dostałam paraliż jednej sttrony ciała, po kolejnych miesiacach paraliż całego ciała i raz paraliż i bóle rąk... zrobiono mi badania,w których potas był poniżej normy i glukoza zbyt wysoka... nic w związku z tymi objawami nie zrobiono, po za zapisaniem lekow uspokajajacych i witamin, przytylam z 50kg do 67, ale w miesiac samo z siebie zeszlam do wagi 54kg... do momentu bólów brzucha i ostrch zaparć, dostalam METOKLOPRAMID i do domu... stosowałam go pare/parenascie dni. od tego momentu przytylam do 78 kg nawet ;/ ( i nie mogę sie pozbyc nadwagi, probowalam wsyzstkich diet, regularnie jadam, ćwicze, nie pale, nie pije alkoholu ani kawy i nad tym najbardziej ubolewam.) w miedzy czasie leczac sie u lekarza na brak miesiaczek (okres mam 4 razy do roku, malo obfite) antykoncepcją (navynette) po której miałam częste zapalenia (stawów,tarczycy,cewki moczowej etc., xle sie czułam, od tego momentu równiez mam uczucie marznięcią i to kilkugodzinne, okropne ;/) skierowano mnie do endykrynologa, który po za zmianie antykoncepcji na diane zapisal mi glukophage xr 1000, co nie przyniosło efektu, miałam również tk nadnerczy, lecz nic nie wykryto ;),co do torbieli nic nie zrobiono...

zaczęłam prywatnie chodzic do end-gin, tarczyca lekko powiekszona, ale zdrowa, prolatyna 700, stosuję euthyrox 25, suprinol i selen, dodatkowo divigel, dowiedzialam się, że mam słabe kości (cześto mi "pyka" w stawach) i że mam nadcisnienie... zrobilam test z MTC jak nakazała doktor, oto wyniki (test z mtc z 452 do 3698 po 60minutach), chciałabym sie dowiedziec co mi może być, czy powinnam sobie zrobic krzywa glukozową ( znaojmi z uniwersytetyu med, mi wspominali coś). Kolejna wizytę mam za prae tygodni, a moja nadwaga i wyglad (sucha skróa, wypadanie wlosów, zaczęly pojawiac sie pryszcze) nie daja mi spokoju, popadam w depresje z tego powodu... chciaąłbym wiedzieć co sądzicie o moich dolegliwościach i wyniki MTC...
napisał/a: soaring 2014-04-17 20:54
przepisz wyniki badań z ostatniego roku wraz z normami referencyjnymi, potrzebny jest jakiś konkret, żebyśmy mogli się wypowiedzieć. i napisz ile masz lat.