Niepokojące drganie rąk.

napisał/a: Konrad K 2009-02-28 19:55
Witam, zauważyłem od dziś rana, podczas przepisywania lekcji(byłem chory na przeziębienie, nie chodziłem do szkoły przez tydzień), że podczas trzymania długopisu moja ręka dziwnie drży i nie mogę tego opanować. Mocno się zaniepokoiłem. Od razu pomyślałem o chorobie Parkinsona. Mama powiedziała, że może to być spowodowane długim nie pisaniem. Ja się jednak po prostu boję. Na myśl o takiej chorobie cały się trzęsę. Do obecnej pory drganie nadal występuję. Od rana żyję w lęku. Przez ostatni tydzień nie wychodziłem na dwór. Jestem trochę słaby, ale to chyba przez przeziębienie. Ostatnio bardzo długo się przed komputerem(ostatni tydzień ok.6 godzin dziennie).Wczoraj ćwiczyłem dla zabawy myszkę i sprawdzałem ile razy zdołam kliknąć w ciągu 10 sekund. Wyciskałem wszystko z moich dłoni. Może to przez to? Nikt w mojej rodzinie nie był na Parkinsona chory. Mam 12 lat.
Błagam o pomoc!
napisał/a: dimedicus 2009-03-02 09:15
Bardzo częstą przyczyną jest stres i nerwica(warto też zrobić badanie krwi z ukierunkowaniem na choroby tarczycy)Pytanie zasadnicze co u Ciebie jest drżeniem rąk i na ile jest ,to drżenie)Wskazaniem może być wizyta u lekarza,który bezpośrednio oceni czy i na ile jest jakiś problem.Mogą wystarczyć lekkie środki uspokajające.