Niepokojące drętwienie kończyn.

napisał/a: Ania11990 2012-06-27 22:16
Witam,
jestem zaniepokojona objawami, które ostatnio zauważyłam. Podczas snu, zwykłych codziennych czynności odczuwam drętwienie rąk ( przeważnie prawej) a także nóg ( po 10 minutach stania w jednym miejscu strasznie "kują" mnie stopy z naciskiem na duże palce). Poza tym męczą mnie migreny ( w dzieciństwie tak silne, że pojawiały się wymioty i problemy ze wzrokiem, nie widziałam na jedno oko). Teraz nie mam takich objawów ale strasznie boli mnie oko i tył głowy. Na następny dzień nie mogę się pochylać i jestem wymęczona całodniowym bólem głowy. Chcę dodać, że mam też wysokie ciśnienie w okresie dużego stresu nawet 120 na 160. Od czasu do czasu mam również nerwobóle w klatce piersiowej w okolicach serca. Mam również zmienne nastroje i bezsenność. Co to może znaczyć?
Anna 22.
napisał/a: jezebel1 2012-06-28 12:49
rozumiem, że wkradła się pomyłka i ciśnienie miało być 220/160?
jeżeli tal - to to jest pierwsza sprawa do załatwienia, trzeba sprawdzić czy nie masz nadciśnienia ponieważ ono może być odpowiedzialne za bóle głowy, nadciśnienie trzeba leczyć

zmienność nastojów, bezsenność, bóle w klatce oraz drętwienia kończyn - to moga być wszystko objawy nerwicy
natomiast dla pewności warto wykonać EKG i RTG kręgosłupa (wszystkich odcinków)