Niepokojąca krostka/guzek w okolicy podniebienia

napisał/a: yavie 2014-06-25 23:58
Witam. Założyłam wątek, ponieważ już od paru miesięcy pojawia mi sie na podniebieniu krostka. Jest ona wyczuwalna językiem, nie sprawia praktycznie bólu ale czuć w ustach dyskomfort. Jej obecność powoduje rownież moj dyskomfort psychiczny, ciagle dotykam jej językiem i sprawdzam czy dalej tam jest... bo pojawia sie i znika. Zawsze w tym samym miejscu. Ma kolor białawy i jest twarda w dotyku. Zaczyna sie od wielkosci głowki od szpilki i rośnie przez caly dzien az w koncu zanika niemal calkiem, czuć tylko w tym miejscu lekką wyniosłość. Jak wyrośnie jest tkliwa i dotkiecie językiem powoduje szczypanie i lekki ból. Miejsce wokól niej jest jakby nabrzmiale i powiększone. Czuć ją rownież przy przełykaniu śliny. Używalam już rożnych maści, miedzy innymi Dezaftan i Sachol. Zero rezultatow. Pytalam sie o porade dentysty to kazal przebic igłą(nic nie dalo), inny plukac na zmiane szalwia i rumiankiem(tez nie dalo). Ciężko mi umówić się z tym do lekarza bo nigdy nie wiem kiedy sie to pojawi... Czasami pojawia sie co 2-3 dni a czasem dopiero po tygodniu. Mam ją wtedy przez czas 1-2 dni. Wczoraj zdecydowalam, ze wybiore sie chyba do lekarza prywatnie tego dnia kiedy sie pojawi owa krosta, żeby mogl ja obejrzec... Wiem, ze pewnie jestem przewrażliwiona, ale zaczelam sie bać ze to moze jakis nowotwor... bo już około pól roku sie pojawia i nic nie pomaga...Dodam tez ze od jakiegos czasu czuje po tej stronie powiekszony wezel chlonny i nie wiem czy nie ma to z tym zwiazku. Wklejam zdjęcie, może ktoś mial cos podobnego. Prosze, powiedzcie co to moze byc bo nie daje mi to spokoju...
Ps:Dodam ze to na pewno nie od zeba - wszystkie zeby mam wyleczone i zdrowe...
napisał/a: lemi1 2016-04-22 09:31
I jak z tym guzkiem? Dowiedziałaś się czegoś u lekarza. Mam dosłownie taką samą zmianę w tym samym miejscu i też zastanawiam się co to jest.