niepokój proszę o odpowiedź-czerwona plamka

napisał/a: Nike27 2006-12-15 00:11
Witam właśnie zauważyłam wewnątrz narządu płciowego od razu jak odchylę srom czeroną taką krwistą jakby plamkę czy nie wiem jak to nazwac,jak dotknę to czuje kuleczke małą,jestem zaniepokojona!Co to moze byc-prosze o odpowiedz!jak to się leczy?czy to moze byc cos powaznego-boję się!!
napisał/a: Peter 2006-12-15 07:27
Z opisu mozna przypuszczać, że jest to zapalenie gruczołu Bartholina. Może to przejść samoistnie, lub spowodować utworzenie się ropnia łącznie z zainfekowaniem dalszych odcinków narządów płciowych.
napisał/a: Nike27 2006-12-15 12:18
Nigdy nie słyszałam o czymś takim!że tez musi mi się zawsze cos dziwnego przytrafić! jestem pechowa! czy powinnam się udać od razu do lekarza?choc szczerze to troche sie obawiam diagnozy bo ile lekarzy tyle teori roznych,a nie kazdy pewnie stwierdzi co to jest!a mogę wiedziec jak to sie leczy?i czy jest to powazne schorzenie?i z czego to się bierze?
napisał/a: Peter 2006-12-15 13:35
Napisałem wyraźnie, że to może być ten problem (na odległość nie da się postawić diagnozy) i nie jest on tak poważny (może to tak zabrzmiało). Można to porównać do większej "krosty" na skórze. Taka zmiana też może się rozrzerzyć. Więc powinnaś wybrać sie do ginekologa (rozpoznanie takiej dolegliwości jest proste, o ile to jest to). Więc przynajmniej na razie nie obawiaj się niepotrzebnie. A na pocieszenie dodam, że przydarza się to wielu kobietom, wcale nie jesteś pechowa.

[ Dodano: 2006-12-15, 13:40 ]
A jeszcze jedno, czy ta "kuleczka" jest bolesna przy ucisku?
napisał/a: Nike27 2006-12-15 15:15
Przepraszam że tak histeryzuję, ale się wystraszyłam. Kuleczka nie jest bolesna przy ucisku. Zastanawiam się czy mogę tym zarazić partnera no i czy mogę współżyć(pewnie nie).
napisał/a: ewka851 2006-12-16 12:19
ja zauwazuylam u siebie cos podobnego... Ide do ginekologa pierwszy raz i mam 15 lat. Nie bede owijac w bawelne chcialam sie zapytac czy trzeba sie wydepilowac przed wizyta u ginekologa??
napisał/a: Peter 2006-12-16 14:13
Nike 27 - Dobrze, aby to obejrzał to ginekolog. Może to nie być to, o czym pisałem, bo zwykle jest to bolesne. A jeśli chodzi o partnera, to "gumeczka" problem rozwiąże.

Ewka 85 - absolutnie nie ma takiej konieczności.
napisał/a: ewka851 2006-12-16 23:44
a jesli bym sie wydepilowala to lekarz nie zwrocil by mi uwagi? bo nie wiem czy lepiej jak sie wydepiluje czy nie :(