Niepełne wypróżnienie,wzdęcia,gazy

napisał/a: Abcdef1234123 2011-11-09 18:25
Od ok. roku mam problemy z jelitami.Nie potrafię wypróżnić się do końca.Codziennie rano wstaję ok. 4 , dzięki czemu o 7 jestem w stanie skorzystać z toalety.Jednak kilka minut po wyjściu znowu mam parcie.I tak kilkakrotnie.Gdy nie wypróżnię się do końca przez cały dzień męczą mnie gazy i wzdęcia aż do skorzystania z toalety (dzięki czemu objawy ustępują na jakiś czas). Czasem miewam też biegunki. Od ok. miesiąca staram się zdrowo odżywiać , jednak to nie pomaga. Często wystarczy , że tylko zjem pare gryzów czegoś i muszę iść do toalety.Czy to objawy choroby? Jeśli tak to jakie badania powinnam przeprowadzić i co najlepiej sprawdzić?Zrobiłam badanie krwi i moczu-nic nie wyszło,planuje badanie kału-nie wiem tylko czy wystarczy ogólne czy powinnam na coś szczególnie zwrócić uwagę?
napisał/a: Abcdef1234123 2011-11-09 18:40
Dodam jeszcze tylko,że na badaniu krwi wyszło tylko ,że mam anemię z dużym niedoborem żelaza...Chociaż to chyba nie ma dużego związku z powyższym?
napisał/a: 20blondi 2012-01-14 22:50
a może celiakia???? sprawdzcie miałam to samo co wy http://www.niam.pl/pl/artykul/443-celiakia___kiedy_organizm_nie_toleruje_glutenu dieta bezglutenowa i początkowo bezmleczna obowiązkowa!!!