Nieostre widzenie..

napisał/a: Nosferatus 2015-01-22 21:43
Witam. Pisze na forum z prosba o porade czy w moim przypadku niezbedne bedzie udanie sie do okulisty.
Zawsze mialem bardzo dobry wzrok i nigdy w tej kwestii nie mialem powodow do zmartwien. Ostatnie badanie mialem w grudniu 2011 r i bylo to badanie okulistyczne, zeby moc prowadzic pojazdy uprzywilejowane.
Od jakiegos czasu zauwazylem,ze zlewaja mi sie litery na komputerze. Od ok 2 lat w pracy pracuje na komputerze po 8 h dziennie. Monitor mam oddalony o ok 1 m. Ale noe tylko na komputerze. Np zlewaja mi sie (sa zamazane w sposob uniemozliwiajacy odczytanie) litery,cyfry o wymiarach czcionki ok 1 cm z odleglosci ok 2m (np.jakies napisy w urzedach,komunikacji miejskiej,itp). Wczesniej nie mialem z tym problemu.
Czy w takim przypadku niezbedna jest wizyta u okulisty,czy np mozna dobrac jakos okulary? do pracy przed komputerem w sklepie optycznym bez konsultacji z okulista a jedynie konsultujac zakup ze sprzedawca?
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
napisał/a: MartynaW 2015-01-23 01:00
Do okulisty natychmiast marsz okulary korekcyjne może dobrać tylko okulista, ja widząc bardzo dobrze według mnie skłoniłam się na badanie okulistyczne tylko z bólem oczu pod czas czytania. I co się okazało że potrzebuje okularów.
napisał/a: krzysmo77 2015-02-10 18:42
nie warto czekać, ponieważ zwłoka będzie wiązać się z pogorszeniem wzroku i pracy oka, a to nie jest takie nic... :/
napisał/a: Norweg1 2015-02-22 21:15
O oczy trzeba dbać...
napisał/a: krzysmo77 2015-02-23 19:53
niestety jeśli niedobierze się okularów w odpowiednim momencie to potem bardzo szybko postępuja wada wzroku i potem trzeba laserowo, o ile jest możliwość oko naprawiać... :(