Nienaturalny, niepłynny ruch mięśni, drganie

napisał/a: pansatyros 2012-10-01 09:56
Witam,
Od dłuższego czasu (ponad pół roku) zauważyłem, że moje mięśnie nawet podczas małego wysiłku dziwnie się zachowują. Najbardziej jest to widoczne na mięśniach brzucha. Chodzi o to, że mięśnie te mocno drgają, trzęsą się przy praktycznie każdej czynności, np. ubieranie spodni czy schylanie się, natomiast przy robieniu brzuszków aż 'podskakują'. Ogólnie ruch jest strasznie nienaturalny, niepłynny. Ruchy przy użyciu innych mięśni też są niepłynne (nie aż tak jak przy brzuchu, ale jednak), np. przy jedzeniu bardzo trzęsą się mi ręce. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. Mam 21 lat, nie biorę żadnych odżywek, suplementów diety, nie jem fast foodów, nie piję kawy, nie palę. Staram się zdrowo odżywiać. Aha i może to będzie ważne - od ponad pół roku dość mocno ograniczyłem spożywanie mięsa, wcześniej jadłem praktycznie codziennie, natomiast teraz może raz na tydzień czy dwa. Jakie badania powinienem wykonać, od czego w ogóle zacząć?
napisał/a: misiekele 2012-11-30 14:32
Cześć, mam podobne albo nawet takie same objawy co ty. Czy już uporałeś się z tym? Ja odczuwam to już od ponad roku i jeszcze nie byłem z tym u żadnego lekarza.

Pozdrawiam
napisał/a: kas79 2012-11-30 20:00
Wiesz co moim zdaniem może brakować ci jakiś witamin.
napisał/a: pansatyros 2012-11-30 20:40
Całkiem możliwe ze brakuje mi witaminy B (układ nerwowy) oraz magnezu. Od kilku dni zaczalem diete z większą ilością witaminy B i zobacze czy cos sie zmieni i napiszę tutaj pozniej.
napisał/a: misiekele 2012-11-30 22:10
A ja się obawiam o swoje objawy czy przypadkiem nie jest to stwardnienie rozsiane, ponieważ już od ponad roku łykam magnez, brałem również Omega 3 i bez zmian.
napisał/a: pansatyros 2013-01-27 13:10
@misiekele udało Ci się rozwiązać problem? ja niestety nadal mam to samo :(
napisał/a: misiekele 2013-01-30 13:19
Niestety nie nadal mam to samo, drżenia strasznie nasilają się podczas stresu, lęku.
napisał/a: pansatyros 2013-01-30 19:27
Tego akurat u siebie nie zauważyłem. Wczoraj zrobiłem podstawowe badania krwi i moczu + magnes i wapń. Wszystko w normie i dostałem skierowanie na badanie potasu i sodu oraz skierowanie do neurologa. Dowiedziałem się że moze tez to byc spowodowane małą ilością snu i przemęczeniem. Napisze, jesli dowiem sie czegos wiecej.
napisał/a: misiekele 2013-01-31 10:12
Ok czekam na info.
napisał/a: FlyMan 2015-01-06 14:07
Witam serdecznie.
Czy uporaliliscie z tymi drganiami? Mam takie same objawy od roku i juz mnie to meczy. U mnie dodatkowo występują jakieś parestezje w kończynach dolnych tak jakby były powikłaniem tych drzen. Badałem sie w kierunku SM i wszystkie wyniki w normie :/ borelioza tez wyuczona :/

Pozdrawiam
napisał/a: misiekele 2015-01-09 09:45
Ja nadal się z tym nie uporałem