Niekończący problem z pleśniawkami

napisał/a: Mistyk 2015-11-28 01:15
W imieniu mojej siostry, proszę o odpowiedź. Moja siostra ma 33 lata i od dłuższego czasu nie może zwalczyć pleśniawek, lekarze u których była nie radzą sobie z tą sytuacją. Może, ktoś miał podobny problem i wie, jak można pomóc ?

"WITAM OD PÓŁ ROKU BORYKAM SIĘ Z PLEŚNIAWKAMI W GARDLE I NA NAGŁOŚNI.W WYMAZIE NIC SIĘ NIE CHCE WYCHODOWAĆ.FLUCONAZOL NAMNIE NIE DZIAŁA.TRIOXIAL BRAŁAM 28 DNI I TEŻ NIE WIADOMO CZY DZIAŁA BO NA NAGŁOSNI ZESZŁA ZOSTAŁ TYLKO CZERWONY ŚLAD ALE W GARDLE I TAK WYCHODZIŁY .PO TRIOXIALU ZACZEŁA BOLEĆ MNIE TRZUSTKA. PLEŚNIAWKI NA NAGŁOŚNI SIĘ ODNOWIŁY. CZY MOŻNA DOSTAWAĆ LEKARSTWA PRZECIWGRZYBICZE W ZASTRZYKU DOŻYLNIM I CZY W TEDY OMIJAM TRZUSTKE I WĄTROBĘ LECZĄC SIĘ W DOMU?"
napisał/a: kasia971 2015-11-28 09:44
Ścisła dieta przeciwgrzybiczna np.
http://www.vegamedica.pl/diety/dieta-przeciwgrzybicza

PRODUKTY ZABRONIONE

CUKIER we wszyst­kich posta­ciach; miód, dżem, pro­dukty dla dia­be­ty­ków, cze­ko­lada, cukierki, cia­sta, torty, słod­kie pie­czywo, droż­dżowe bułki i cia­sta, soki i napoje gazo­wane z cukrem, budy­nie itp.
PRODUKTY Z BIAŁEJ MĄKI białe pie­czywo, tosty, maka­rony, nale­śniki, nie­które wędliny, pie­rogi, rów­nież chleb z mąki mie­sza­nej, zupy w proszku.
DROŻDŻE i wszel­kie pro­dukty zawie­ra­jące drożdże
BIAŁY RYŻ
ALKOHOL słod­kie wina, piwo.
SŁODKIE OWOCE banany, wino­grona, poma­rań­cze, man­da­rynki, brzo­skwi­nie, morele, śliwki, gruszki, owoce suszone, kompoty.
SERY PLEŚNIOWE I ŻÓŁTE, MAJONEZ, KETCHUP, PRODUKTY FERMENTOWANE
(m. in. sos sojowy)
SOKI W KARTONACH I BUTELKACH, PRZYPRAWY WIELOSKŁADNIKOWE (np. VEGETA)
WSZYSTKIE DANIA GOTOWE PRZYRZĄDZANE METODAMI PRZEMYSŁOWYMI,
ARTYKUŁY SPOŻYWCZE WYSOKOPRZETWORZONE, KONSERWY

PRODUKTY DOZWOLONE

ZIEMNIAKI
KASZE, PŁATKI OWSIANE, KUKURYDZA (oprócz kasz pszennych)
RYŻ CIEMNY NIEŁUSKANY
PIECZYWO żytnie, orki­szowe na zakwa­sie, ryżowe
RYBY, MIĘSO (z wyjąt­kiem wie­przo­winy) – wędliny dro­biowe lub wołowe, naj­le­piej pie­czone w domu.
JAJKA – jeśli nie są alergenem
WARZYWA – dobrze żuć
KWAŚNE OWOCE – jabłka, gra­pe­fru­ity, kiwi
OLIWA Z OLIWEK tło­czona na zimno
ZIARNA dyni, sło­necz­nika, sie­mię lniane
NAPOJE – woda (nie­ga­zo­wana), her­bata (naj­le­piej zio­łowa, lub czarna słabo parzona), her­baty owo­cowe jed­no­skład­ni­kowe, soki natu­ralne wyci­skane z warzyw lub kwa­śnych owoców.
PRODUKTY MLECZNE – naj­le­piej jogurt natu­ralny z żywymi kul­tu­rami bak­te­rii – dopusz­cza się dopiero w dru­giej fazie diety i tylko wtedy, gdy nie są aler­ge­nami.

Pre­fe­ro­wać raczej pro­dukty z mleka koziego, owczego niż z kro­wiego. Uni­kać mleka paste­ry­zo­wa­nego.

Plus proszek zasadowy z inuliną np. DOLOMICO, świeży czosnek, cebula, dobry probiotyk. Potrawy przygotowywać w domu, wszelkie jedzenie przetworzone i śmieciowe, fastfoody - wykluczone.