Niegojaca sie rana

napisał/a: Quatos 2015-03-09 18:46
Witam
Piszę mianowicie z taką sprawą. Bo powaznie sie zaczynam obawiac o swojego ojca. Na wlasna reke probowalem czegos szukac ale jak narazie bez skutku. Zaczne od poczatku a wiec tak, moj ojciec choruje na cukrzyce i z tego co slyszalem to jesli sie ma cukrzyce to rany sie gorzej goja tak? BO chodzi o rane ktora mu sie zrobila, mianowice chodzil swego czasu w za ciasnych butach i porobily sie odciski. No wiadomo, odcisk jak odcisk tylko ze to bylo na piecie i jak chodzil to to caly czas sie ocieralo, odciski byly juz na tyle duze ze zaczely pekac, musialy byc naprawde solidne bo niezla dziure mial w nodze. Pozniej to zaczelo ropiec, i to juz ostatnie 3 dni streszcze, mial skoki temparetury w jednej chwili mial 39 stoni a za pol godziny 35. Jak go zaczyna cos brac to telepie sie jakby z eskimosami mieszkal, stopa cala popuchnieta czerwonawa ze nawet palcow nie bylo widac przez jakis czas. Tak wiem co powiecie ze musi isc do lekarza, ale ja juz temu czlowiekowi nie mam sily nic mowic wszechwiedzacy ojciec, wszystko musi wiedziec lepiej. I jesli moglby mnie ktos nakierowac czego to moga byc objawy to bylbym serdecznie wdzieczny. Dodam jeszcze ze ze 3 lata temu jak byl za granica w robocie, robil cos przy swiniach i jedna tak go nadepnela ze tez na tej samej nodze zrobila sie spora rana i bardzo dlugo sie goila i chyba do tej pory sa slady ale nie wiem czy to juz ma zwiazek ze sprawa, proslbym o odpisanie w miare szybkie :) odwdziecze sie, nie wiem jeszcze jak ale to zrobie
napisał/a: piotrosiama 2015-03-10 05:20
Ja bym starała się namówić ojca na wizytę lekarską.
Poczytaj sobie choćby tu : https://portal.abczdrowie.pl/gojenie-ran-w-cukrzycy
napisał/a: Quatos 2015-03-10 23:34
Dzięki za info :) ale udalo sie juz go namowic bo nie szło wytrzymac w domu. Teraz w szpitalu lezy i robia mu konkretne badania.