niegojąca się rana po oparzeniu

napisał/a: may1 2006-12-14 18:47
witam!
4 miesiące temu poparzyłem sie na podudziu(oparzenie 3 stopnia),jakies dwa miesiace temu miałem przeszczep skóry w to miejsce. przeszczep ten nie cały się przyjął i do tej pory pozostały mi róznej wielkości punktowe rany które nie chcą sie zagoić(cały czas chodze w opatrunku z Grassolindu) Chciałbym zapytać jaki jest najlepszy sposób na to aby te miejsca w końcu się zagoiły(żeby narósł tam naskórek).
nie wiem czy mam tą ranę wietrzyć czy nie i jakie srodki mogą być najbardziej skuteczne
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2006-12-15 08:21
Taką ranę trzeba koniecznie wietrzyć.Tlen przyśpiesza procesy regeneracji. Podstawowy błąd i to pokutujący wciąż u lekarzy, to bandażowanie oparzeń!!!. Proponuję wykonać wymaz z tych miejsc (być może infekcja bakteryjna uniemożliwia zagojenie się rany). W przypadku wzrostu patogenów leczenie zgodnie z antybiotykogramem. Możesz kupić w aptece maść Traumeel S i smarować wokół rany (nie bezpośrednio na ranę!!). Maść ta przyśpiesza ziarninowanie, zmniejsza obrzęk i wysięk. I jeszcze jedno, czy był to autoprzeszczep? (czyli przeszczep własnej skóry?)
napisał/a: may1 2006-12-15 09:38
skóre przeszczepili mi z uda, tylko właśnie że w prawie połowie tej rany przezsczep spłynął...lekarze wtedy stwierdzili że nie jest konieczny następny przeszczep tylko na te miejsca gdzie spłynął powinien "wpływać" naskórek i góra po miesiącu powinna sie ta noga całkowicie wyleczyć..jak widać schodzi z tym troche dłużej..i teraz właśnie lekarz nakazywłą mi nie zdejmować opatrunku nawet przez tydzień(!). a jak sam zacząłem codzinnie wietrzyć te rane to zaczęła ona obsychać i robił sie mały stupek w tym miejscu to lekarz powycinał go bo stwierdził że tak bedzie lepiej
czyli bezpośrednio na te niezagojone miejsca nie mam stosować żadnych maści?
napisał/a: Peter 2006-12-15 10:06
Pozostawię to bez komentarza. Chyba warunkiem zagojenia się rany jest utworzenie strupa? Usuwając strup przedłuża się proces gojenia i w końcu powstaną blizny i zrosty. To, co się przyjęło, nie spłynie, to jakieś bzdury, a ubytki skóry do 5 cm 2 powierzchni goją się same poprzez centryczne narastanie i TWORZENIE SIĘ STRUPA jest procesem naturalnym. Nie polecam stosowania jakichkolwiek maści bezpośrednio na rany, bo to utrudnia proces gojenia i tworzy warunki dla rowoju drobnoustrojów!!! Tak samo szczelny opatrunek opóźnia proces gojenia i jest tylko konieczny do utrzymania przeszczepu w początkowej fazie leczenia. Naprawdę nie wiem, gdzie ten lekarz sie uczył. Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-12-15, 10:13 ]
Maść Traumeel S ma pobudzić komórki zdrowej skóry do narastania właśnie tego naskórka. Dlatego stosuj ją wyłącznie na zdrową skórę wokół tego miejsca, nie na zmienione (z powodów, jakie wcześniej opisałem). Wprawdzie maść ta jest na urazy sportowe i obrzęki, ale ze swojej praktycznej wiedzy wiem, że w oparzeniach potrafi być bardzo skuteczna.
napisał/a: Riko18 2006-12-16 13:37
Zajmuje się Produktami Medycyny Naturalnej i uważam że jestem w stanie ci pomuc wraz z grupą ludzi z którymi współpracuję.Jeżeli jesteś zainteresowana w jaki sposub miała by być udzielona ci pomóc i co to są za produkty proszę o kontakt.
GaduGadu:689935
email:NiceMyster18@vp.pl

Pozdrawiam Riko :
napisał/a: joka23 2009-04-03 14:02
Witam trzy dni temu moja półtora roczna córeczka wylała na siebie kawe,ma poparzenia na twarzy,i z lewej strony szyji i ramienia.Jest to poparzenie 2stopnia , z kategorią A tak lekarz powiedział Została zabandażowana w tych miejscach bez buzi,i jest tylko smarowana maścią robioną specjalnie dla szpitala i niewiem czy to wystarczy?! dzisiaj byłam na zmianie opatrunku i zauważyłam że w miejscu gdzie rana niejest zakryta to zrobił się strup,a pod opatrunkiem się rana jączy i powiedziano mi żebym przecierała i sciągała strupy i jączące się miejsca, ale mam obawy co do tego. Prosze o rade:(