Niegojąca rana po laparotomii ( niedrożność jelit )

napisał/a: agula801 2011-06-30 19:56
Ja miałam rok temu operacje na niedrożność jelit.Od roku mam niezagojoną ranę.Pośrodku robi się przetoka i cały czas się z niej sączy. Jestem pod stałą opieką lekarza chirurga. Ostatnio byłam przez 1,5 miesiąca w szpitalu i jestem po 2 zabiegach ale sytuacja się powtarza. Stosowałam Atrauman AG, bactroban,octenisept, aqacel AG, solkoseryl, granuflex i całą masę antybiotyków. Może ktoś był w takiej sytuacji i może mi pomóc bo lekarze rozkladają już ręce.
napisał/a: motti 2011-07-01 23:43
Niefajna sprawa z taką przetoką :( Niestety, medycyna dotąd nie zna skutecznej metody leczenia takich historii. Pocieszające jest to, że tylko organizm sam jest w stanie skutecznie taką przetokę zlikwidować i robi to w bardzo wielu przypadkach...Czasem po bardzo długim czasie - samoistnie. Trudno coś konkretnego poradzić, na pewno powinnaś dbać o skórę wokół przetoki, na pewno powinnaś dobrze się odżywiać, nie zaniedbywać witamin i mikroelementów, a przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, tego chyba najbardziej Ci potrzeba. Życzę powodzenia.
napisał/a: agula801 2011-07-09 14:01
Dziękuję za odpowiedź. W przyszłym tygodniu znowu idę do szpitala na kolejny zabieg.