niedrożność prawej trąbki słuchowej

napisał/a: wika25 2011-03-17 20:26
Witam!2 tygodnie temu po raz pierwszy zachorowalam na zapalenie ucha srodkowego.Po tym zapaleniu mam niedrozna prawa trabke sluchowa.Biore cirrus 2razy dziennie oraz do nosa flixonase i staram sie przedmuchiwac uszy zaciskajac nos.Robie tak od paru dni ale na razie nie ma poprawy.Wjaki jeszcze sposob mozna udroznic trabke,co moge jeszcze brac,robic zeby sobie pomoc.Jest to dla mnie bardzo meczace bo mam zatkane to ucho,gorzej na nie slysze i mam problemy z cisnieniem w tym uchu.Czy trzeba to leczyc operacyjnie?Bede wdzieczna za pomoc.Pozdrawiam.OLA.
napisał/a: wika25 2011-03-17 20:43
BARDZO PROSZE OSOBY KTORE MIALY TAKI PROBLEM NIECH NAPISZA JAK SOBIE PORADZILY,CO IM POMOGLO. Mam nadzieje ze ktos sie odezwie.
napisał/a: wika25 2011-03-17 21:40
czekam z niecierpliwoscia i nadzieja ze ktos mi pomoze w tym temacie i napisze co moge jeszcze zrobic, zeby udroznic trabke sluchowa,moze specjalista w tej dziedzinie moglby mi pomoc i doradzic .bardzo prosze o pomoc!chetnie sie zastosuje do rad i zalecen kompetentnej osoby.
napisał/a: wika25 2011-03-18 12:40
halo halo czy ktos mi moze udzielic porady!dodam ze dzisiaj co chwile cos mi pyknie w uchu i wtedy slysze swoj oddech i glos bardzo wyraznie a po chwili to przechodzi i tak na okraglo jest to bardzo meczace a laryngolog kazal dopiero za 2 tygodnie przyjsc na dodatek po cirrusie zle sie czuje bo jestem bardzo pobudzona i w srodku mnie trzesie.czy jest nadzieja ze trabka sama sie udrozni i czemu dzisiaj mam co chwile to uczucie w uchu ???????????????mialam po raz pierwszy zapalenie ucha bralam duomox przez 4 dni potem 8 dni zinnat a teraz taki problem albo ucho zatkane albo slysze swoj oddech ,zwariowac mozna..jak sie poloze to jest troche lepiej a jak wstane zaczyna sie na nowo..
napisał/a: smoczyca1 2011-03-18 13:35
Bierze Pani lek zmniejszający obrzęk - poprawi to drożność trąbki
Bierze Pani lek przeciwzapalny
Powinno wszystko powoli wracać do normy
W aptece można kupić zestaw baloników do przedmuchiwania trąbek słuchowych - otovent - może to trochę proces przyspieszy? (rozumiem, ze nie ma już stanu zapalnego, kataru , błona cała)
napisał/a: wika25 2011-03-18 14:11
Dziekuje za zainteresowanie sie moim problemem.z lekow biore tylko cirrus po ktorym zle sie czuje(jestem pobudzona)i do nosa flixonase.kataru juz nie mam ,tylko nad ranem mam troche zatkana jedna dziurke,gardlo mnie nie boli,ucho tez juz od tygodnia nie boli.czy moze pani mi napisac jakimi lekami moge sobie jeszcze pomoc?bo nie wiem jakie to sa leki przeciwzapalne i przeciwobrzekowe a do laryngologa ide dopiero za 2 tygodnie..
napisał/a: wika25 2011-03-18 14:19
zapomnialam jeszcze odp na pani pytanie ze blona benbenkowa jest cala.aha wiem ze cirrus jest przeciwobrzekowy ale zle sie po nim czuje mozna go czyms zastapic?i prosze mi zasugerowac jakis dobry lek przeciwzapalny.dziekuje!
napisał/a: Anka3321 2011-03-18 18:59
O jejku mam to samo :(.
Z tą różnicą że nie miałam zapalenia ucha środkowego, jedynie grypę i to dobre 3 tygodnie temu...
Non stop mam zatkane prawe ucho, przełykanie nie pomaga...
Nie stosuję żadnych leków. Niby rano nie zwracam na to uwagi, ale wieczorem bardzo się to nasila, aż nie można spać :(.
I tak już tydzień! Jutro w końcu muszę się wybrać do laryngologa, ale chyba spalę się ze wstydu jeżeli to przez woskowinę, chociaż w sumie od czego innego... jednak na to nie ma reguły, czyszczę uszy codziennie a i tak mnie dopadło...
I jeszcze to trzeszczenie w uszach przy przełykaniu... horror! Nikomu nie życzę takich problemów, niby nic a potrafi zrujnować cały dzień....
Pozdrawiam
napisał/a: smoczyca1 2011-03-18 21:33
wika25 napisal(a):zapomnialam jeszcze odp na pani pytanie ze blona benbenkowa jest cala.aha wiem ze cirrus jest przeciwobrzekowy ale zle sie po nim czuje mozna go czyms zastapic?i prosze mi zasugerowac jakis dobry lek przeciwzapalny.dziekuje!

Przeciwobrzękowo właśnie o cirrusie myślałam , na noc ten lek nie bardzo no i też nie bardzo nadaje się on do tak długiego brania - wielu po nim spać nie może, ma koszmary - może zamiast niego disophrol retard tylko nie wiem na ile on dostępny bez recepty , przeciwzapalny to wspomniany flixo

Anka wstydzić się woskowiny? No co Ty, toż to fizjologia, niewskazane jest grzebanie i czyszczenie uszu głeboko bo można więcej szkody niż pożytku narobić. Do lekarza idź śmiało co by sobie kłopotów na miesiące nie ściągnąć.
napisał/a: wika25 2011-03-19 00:26
Smoczyco-dziekuje za Pani odpowiedzi na moje pytania.
napisał/a: wika25 2011-03-19 00:34
DO ANKI-lepiej zeby sie jednak okazalo ze to woskowina,wtedy problem da sie szybko usunac(dosłownie).U mnie ucho jest czyste a wszystko dzieje sie przez niedrozna trabke..Mam nadzieje ze z czasem to przejdzie...Tego sie bede trzymac!!Pozdrawiam i zycze zdrowia!
napisał/a: wika25 2011-03-19 15:15
Smoczyco czy mozesz mi jeszcze napisac po jakim czasie powinna byc poprawa.w srode przestalam brac antybiotyk.Dziekuja