Niedrożne ucho

napisał/a: hans92 2015-06-04 22:03
Witam,
Mam problem z niedrożnym uchem. Wiem to, ponieważ słyszę na nie gorzej niż na drugie. Używam spray do uszu Vaxol. Kilka dni temu go użyłem i dzisiaj postanowiłem patyczkami wyciągnąć to co zmiękczone mogło spłynąć. Było tego niewiele, barwy bardzo ciemno brązowej. Jednak nadal nie ma poprawy drożności. Kiedy przełykam, słyszę w tym uchu dźwięk jak by ścianki ucha się na chwilę rozklejały i ponownie sklejały. Być może wpływ na to ma to, że jestem alergikiem i od kilku tygodni jest ciężki okres pylenia.
Jak poprawnie stosować taki spray? Do tej pory wstrzykiwałem go do ucha, kiedy leżałem na boku. I w takiej pozycji pozostałem przez kilkanaście minut. Czy to właściwy sposób?
napisał/a: kasia971 2015-06-05 09:56
Jeśli spray nie pomaga, to zgłoś się do laryngologa na usunięcie woskowiny z ucha (płukanie albo odsysanie ssakiem / pompką). Patyczkiem to tylko wpycha się woskowinę do środka ucha, poza tym można sobie przebić błonę bębenkową.

W dużym mieście nawet na ostry dyżur laryngologiczny.

Pozdrawiam
Kasia
napisał/a: wikam2 2015-06-05 12:21
Hej :)

Z zatkanym uchem męczę się już ponad tydzień. W sumie to ledwo na nie słyszę i szału dostaję.
Lekarza mogę umówić sobie ale gorzej z laryngologiem....długie czekanie.
A ja na prawdę się męczę.
Dopiero wczoraj powiedzieli mi znajomi, że w aptece można kupić coś na przetkanie, nie wiedziałam o tym.

Może coś polecić? Bo aj w ogóle się nie orientuję....

Oczywiście nie musze chyba mówić, że załatwiłam się patyczkiem...
napisał/a: kasia971 2015-06-05 14:59
Np. A-Cerumen, preparat do oczyszczania i higieny uszu, 2 ml, 4 ampułki.
Jak nie pomoże, to na prawdę do laryngologa (nawet stówę odżałować albo 4 godzinne czekanie na ostrym
dyżurze) - z zatkanego ucha może wywiązać się jakiś stan zapalny, a wtedy ból i zwykle antybiotyk gwarantowane :(