niedrożne kanaliki łzowe u noworodka

napisał/a: efka1008 2012-12-16 22:40
witam ! szukam pomocy w uzyskaniu jakis informacji jak leczyc niedrożne kanaliki łzowe u małych dzieci , mieszkam w uk , Amelka tez tu urodziła sie i praktycznie cały czas na łezki w oczkach , a ostatnio nawet ropkę , z rana jest tak zle ze nie moze otworzyc oczek, wiem ze w pl robi sie zabiegi udazniania kanalików ale nie wiem jak doprosic sie tego u ang.lekarzy , proszę o pomoc .
napisał/a: Gizmona 2012-12-20 11:49
Nie wiem jak to wygląda w UK. Nie wiem czy to pomoże, ale kiedyś czytałam, że na takie problemy pomaga poranne przemywanie oczu dziecka przegotowaną, ciepłą wodą lub naparem z rumianku. Oczka należy przemywać od zewnętrznego kącika do wewnętrznego. Do czyszczenia przydadzą się czyste waciki higieniczne. Ropę może warto spróbować rozpuścić przy pomocy soli fizjologicznej (roztwór, który można kupić w aptece). Ale rzeczywiście jeśli domowe sposoby nie pomagają trzeba udać się do lekarza. Może ktoś z użytkowników mieszka w Anglii i coś podpowie ;)?

Pozdrawiam
napisał/a: efka1008 2012-12-21 22:54
własnie juz wszystkim prubowałam,rumiankiem ,woda przygotowana myjemy sie od urodzenia czyli 6 miesiecy dwa razy dziennie , sól nie pomagała, dwa rodzaje kropli z pl , zel od ang. lekarza, i ostatnio nawet polski żel na antybiotyku i ciagle nic , w poniedziałek doprosiłam sie od ang.lekarza znowu jakis kropli , poki co słabo widac rezultat ale poczekamy do poniedziałku i zobaczymy , a po za tym "pani doktor " wysmiała nas jak powiedziałam o zabiegu i powiedziała ze w anglii czegos takiego nie robi sie i ze to przejdzie z czasem ale kurcze ile jeszcze moge czekac ? biedula moja ciagle "płacze" , łezki cały czas ma w oczkach i same leca nawet jak nie płacze :/ ajjjjj na wiosnę planujemy poleciec do pl to od razu idziemy na zabieg , dziekuje pozdr