Niedowład ręki po operacji kości ramiennej

napisał/a: dzasta944 2014-09-24 23:16
Witam
2,5 tyg temu miałam operację wstawienia aparatu mono-tube w celu dysrakcji lewej kości ramiennej (wydłużanie). Znieczulenie się udało (miejscowe w szyję). Jednak po operacji doszło do komplikacji z nerwem promieniowym. Doszło do częściowego niedowładu ręki (nie mogłam wyprostować nadgarstka, palców w stawach łączących je z resztą dłoni, i były problemy z odwodzeniem kciuka). Dodatkowo okolice kciuka czułam jakby przez mgłę. Tuż po operacji, kiedy znieczulenie jeszcze nie odeszło, więc nie było widać niedowładu, doktor zapewnił mnie, że nie doszło do uszkodzenia nerwu. Prawie od razu przystąpiłam do intensywnej rehabilitacji. Od 6 doby po operacji rozpoczęłam stymulację przedramienia (przez mono-tubę nie można było tego zrobić na ramieniu), dostałam 10 zastrzyków podskórnych, leki doustne. Warto też dodać, że prostuję i zginam rękę w łokciu. Jedak przez obrzęk ruch jest cięższy i bolesny. Teraz, 2.5 tyg po operacji jest troszkę lepiej. Palce zaczęły wykonywać jakieś ruchy ku górze, nadgarstek zaczął drgać, a kciuk udaje mi się trochę odwodzić, co prawda póki co w dół. Krwiak na skórze zniknął, ale wokół mono-tuby i wgl. kości ramiennej mam odczuwalny obrzęk. Ciągle mam intensywną rehabilitację, stymulację i leki doustne. Jednak co może być mojej ręce? Czy to jest okres przejściowy? Miał ktoś może podobną sytuację? Proszę o odpowiedź!