Niedowidzenie i astygmatyzm na prawym oku

napisał/a: kiki881 2015-09-29 18:36
Witam,

Byłam wczoraj u okulisty, stwierdził na prawym oku niedowidzenie i astygmatyzm 2,5, powiedział też, że moje oko nie toleruje szkieł do pozmiou x - nie pamiętam dokładnej nazwy i poziomu, który podał. Lewe oko jest w miarę ok -0,75.

Jeśli chodzi o prawe oko mieliśmy problem z doborem szkła, wkońcu wybraliśmy jakieś, ale ostrość nie była jakaś super - chyba dlatego, jak powiedział, że oko nie toleruje tych szkieł (wspomnianych wyżej). Dał mi do przymierzania okulary, gdzie włożył szkła, które wybraliśmy. Na dwoje oczu było w porządku, ale jak zasłoniłam palcem lewe oko i chciałam z bliska przeczytać coś z bliska to było tak jakbym nie miała wogóle okularów - nie mogłąm przeczytać, litery były rozmazane i mało ostre. Usiedliśmy jeszcze raz do doboru szkieł i przepisał mi jakieś, ale dalej nie było 100% ostrości kropek, które oglądałam - nie pamiętam jakie to szkła bo oddałam receptę do realizacji.

Po powrocie do domu, przemyślałam sobie wszystko i boję się, że te szkło na prawe oko, które będę miała nic mi nie pomoże, nie wiem czy to, że tak nie widzę liter z bliska jest wynikiem astygmatyzmu czy tego niedowidzenia - a okulista nie powiedział nic w tym temacie, tylko na moje pytanie o laser stwierdził, że będzie tylko trochę lepiej i tego niedowidzenia nie da się wyleczyć. Boję się, że jakby coś się stało jeszcze z lewym okiem to z tym prawym w takiej sytuacji nie będe w stanie nic przeczytać napisanego zwykłą czcionką 12.
Czy coś mogę zrobić z tym prawym okiem? Czy rzeczywiście mogą mi nie pasować na nie rzadne szkła?

Dzisiaj umówiłam się na jeszcze jedną wizyte do centrum okulistycznego żeby skonfrontować wyniki, ale termin jest dopiero za 2 tygodnie.

Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: dixit 2016-02-22 13:47
Niestety, może się okazać, że na takie problemy z okiem to dobre będą tylko pomoce optyczne dla niedowidzących, jak tutaj http://optyk-gliwice.pl/oferta_pryzmat/pomoce_optyczne bo rzeczywiście może się zdarzyć, że szkieł nie da się dobrać. Tym bardziej, że masz bardzo duży astygmatyzm i to pewnie dlatego. Mam nadzieję, że mimo wszystko, dobrane szkła pomogą.