Niedotlenienie mózgu?

napisał/a: Natural1 2013-07-07 17:50
Od jakiegoś czasu nasilają się u mnie pewne objawy. A są to problemy z kojarzeniem faktów, problemy z pamięcią ale również totalne otępienie wwnętrzne. Do tego dochodzi jeszcze kręcenie w głowie i wrażenie uścisku w głowie.

Myślę że to niedotlenienie mózgu. Wszystkie objawy pasują, na dodatek kilka miesięcy wcześniej było wydarzenie które mogło to niedotlenienie spowodować.

Nie dawno też miałam robioną tomografię komputerową głowy i rezonans magnetyczny. Oba badania w porządku. Miałam też robione EEG i co do tych wyników to nie jestem pewna czy wszystko ok. Mogę je tutaj wstawić jeśli ktoś się na tym zna.

Problem jest bardzo uciążliwy i ogranicza wiele aspektów w moim życiu.

A co wy podejrzewacie? Jeśli to faktycznie niedotlenienie mózgu to jak to leczyć i jak sobie z nim radzić?
napisał/a: kaktus007 2013-07-10 23:40
hmmm ja miałam podobne objawy i właśnie jestem po wstępnej diagnozie. otóż mój organizm produkuje za dużo płynu mózgowo - rdzeniowego. nie jest to oczywiście żadne wodogłowie, bo przez 30 kilka lat byłam zdrowa. neurolog zrobił mi punkcję lędźwiową i odciągnął nadmiar płynu. ale ja już więcej na ten zabieg się nie zdecyduję i będę brała leki, które zmniejszają produkcję tego płynu. dodam tylko, ze chodziłam z tym problemem przez 3 lata i nikt nie potrafił mi pomóc. w końcu trafiłam na neurologa, który nie patrzył na mnie jak na wariatkę i mi pomógł.
a co Ci wyszło na eeg?