Niedotlenienie mózgu(?), czy da się leczyć?

napisał/a: capriolo12 2014-02-18 15:32
Witam, mam pewien problem. Moja mama (57 lat) od kilkunastu już lat miewa zawroty głowy. Dzieje jej się to, jak mówi, co drugi dzień. Jest wtedy otępiała, cała drży, fatalnie się czuje i nie ma ochoty na nic, mówi że czasem nie może nawet wymówić słowa. Do tej pory jakoś z tym funkcjonowała, lecz ostatnio problemy te się nasiliły, po prostu widać, że co drugi dzień jest inną osobą. Miała wykonywaną tomografię komputerową głowy i wyszło coś takiego: ,,Obustronnie w ok. skroniowej i torebce zewnętrznej, widoczne niewielkie obszary hipodensyjne o cechach zmian naczyniopochodnych/niedokrwiennych, zmiany silniej wyrażone po stronie lewej. Układ komorowy – miernieposzerzone bliznowato rogi przednie obu komór bocznych – silniej po stronie lewej, nieprzemieszczony. Szerokość przestrzeni płynowych okołomózgowych zachowana.'' Lekarz neurolog przepisał jej najpierw lek o nazwie ,,Neutropil'' (nie jestem pewny nazwy), lecz nie dawało to żadnego efektu. Obecnie przepisał jej ,,Vicebrol forte'' lecz też nic jej to nie pomaga. Chciałem zapytać, czy da się to jakoś leczyć, jakie mogą być leki?