Niedosłuch na jedno ucho

napisał/a: szymg 2011-06-07 21:15
Witam. Około 3 tygodnie temu zacząłem źle słyszeć na jedno ucho. To znaczy początkowo był to jakby tylko "pogłos" w nim. Poszedłem do laryngologa, okazało się, że mam zapalenie ucha. Dostałem na tydzień Augmentin. Po tygodniu udałęm się na kontrolę, zapalenia nie ma - a słyszę jeszcze gorzej. Teraz to już nie pogłos tylko zwyczajnie niedosłuch (nie wiem jak opisać stopień - jak pocieram palcami przy prawym uchu to słyszę to bardzo wyraźnie - przy lewym cisza). Dostałem Avamys na usunięcie kataru (jestem alergikiem, biorę Symbicort 160 i Lirrę i wiecznie mam katar). Po tygodniu dziś znowu udałem się do laryngolog, bo dalej słabo słyszę. Pan doktor od siedmiu boleści miał minę jakby kto go zmuszał żeby obsługiwał pacjentów i odesłał mnie do domu z Afrinem i Clarinase i za tydzień mam znowu przyjść na badanie słuchu. To ucho doprowadza mnie do szału, tym bardziej że rozpocząłem teraz praktyki i co chwila jak głupi muszę się dopytywać o co chodzi bo zwyczajnie słabo słyszę. Pomóżcie - co może mi dolegać i co z tym zrobić? Mógłbym równie dobrze poczekać jeszcze tydzień ale jak się doczytałem że Afrin i Clarinase to zwykłe leki bez recepty to równie dobrze mogę się sam leczyć...