niedomykalność zastawki mitralnej III

napisał/a: dxtr009patryk 2009-11-21 19:45
Witam jestem tu nowy i mam pytanie. Moja dziewczyna ma niedomykalność zastawki mitralnej III stopień prawdopodnie , ostatnio była u lekarza który powiedział tylko tyle ze to się pogłebia nie powiedział jakie to moze nieść konsekwencje moja dziewczyna ma 17lat jej mama tez miała to ale jakoś wyrosła z tego

moja dziewczyna ma pytania

-czy istenieje możliwość zajścia w ciąże bez problemów (w przypadku jak zajdzie czy nie zagrozi to jej zyciu to tak na przyszlosc)

-noszenia dziecka

- bezproblemowego urodzenia bez zadnych komplikacji

-czy jest szansa ża dziecko też bedzie miało tą wadę, jeśli ojciec ma bardzo dobre serce

- czy w przyszlosci moze zagorzic zyciu jak nie wyrosnie z tego ?
Z góry dziekuje
napisał/a: neci 2009-12-01 19:01
przy wadach zastawki mitralnej mozna zdrowo zajść w ciąże, ale ciąża i matka jest wtedy bardziej monitorowana. a to czy dziecko będzie mogło miec ta wade ciężko stwierdzić-wykazano ze moze byc to genetyczne, ale nie koniecznie, zależy czy wiąże się z zespołem genetycznym np zepół marfana, wiotkosciami stawów to wtedy ryzyko rośnie. jesli wada nie bedzie sie pogłębiac z wiekiem to nie powinno być poważniejszych komplikacji. szczegółowo prosze zapytac lekarza, który ma wyniki badań i zna pacjentke, bo każde przypadki są rozpatrywane indywidualnie