Niedoleczona angina

napisał/a: paula066 2016-01-15 11:24
Witam, w listopadzie zachorowałam na anginę i został mi przepisany Amoksiklav na 7 dni, objawy ustąpiły. Po okolo 4 tyg miałam silne zapalenie pęcherza i pani doktor stwierdziła ze może być do powikłanie po anginie i otrzymałam Cipronex na 5 dni. Od wczoraj znowu mam anginę i lekarz przepisał mi Zinnat 500 2 razy dziennie przez 5 dni. Moje pytanie brzmi czy te antybotyki sa przepisywane na zbyt krótki czas dlatego angina powrocila? Czy Zinnat przez 5 dni wystarczy? W internecie znałazlam informacje ze przy anginie powinno sie stosować antybotyki 10 dni. Dodam ze nie mialam nigdy problemów z aginą, miałam wcześniej tylko raz w życiu okolo 10 lat temu. Moje ostatnie zachorowanie pewnie jest spowodowane podjęciem pracy z przedszkolu i zarażeniem się od dzieci.
napisał/a: kasia971 2016-01-18 12:22
Można zrobić wymaz z gardła. Wieczorem umyć zęby, rano nic nie jeść i nie pić i nie myć zębów i iść na wymaz. Wymaz, żeby jego wyniki były miarodajne, trzeba zrobić co najmniej 7 dni po zakończeniu płukania gardła z antybiotykiem lub wszelkich innych płukanek, a 14 dni po zakończeniu antybiotyku doustnego.