Niedoczynnosc

napisał/a: wildrex 2016-10-29 20:07
Witam , mam aktualnie 18lat. Chcialbym spytac czy niedoczynnosc tarczycy to zawsze hashimoto?
napisał/a: wildrex 2016-10-29 23:21
Ostatnio robilem wyniki we wrzesniu tego roku. Codziennie biore 75mg letroxu i w ciagu dnia wit. D + ashwagandhe i czasem k2 mk7. Mimo to gdy spie po 8-10godzin jestem praktycznie caly dzien ospaly wiec nie wiem co jest nie tak. Bylem ostatnio u neurologa bo slysze jak "za mgla" i nie mam pelnej wrazliwosci na dzwieki (odkurzacz , zmywanie naczyn itp) . Pani neurolog powiedziala ze nie mozliwe ze mam niedoczynnosc tarczycy skoro jestem szczuplej budowy i mam takie wyniki. Nie wiem komu juz naprawde ufac :D . Myslalem ze mam problemy z uszami z powodu nie brania letroxu( nie chcialem brac bo myslalem ze jestem zdrowy^^) , ponadto biegalem pare miesiecy w klubie lekkoatletycznym bieganie dlugie( 5xtyg po 15km) . Tylko skoro wyniki mam w normie to co moze byc nie tak? Zadnych boli glowy nie mam , jedynie problem jest z uszami przez co nie moge sie skupic na nauce. W dodatku gdy poloze sie pozniej spac ciezko mi jest zasnac.
Pozdrawiam :<
TSH 0,992 0,51-4,30
FT4 18,4 12,6-21,0
FT3 5,17 3,93-7,70
anty-TPO 7,6 < 26
napisał/a: nowy777 2016-11-04 17:34
Jestem początkujący w temacie, ale skoro przeciwciała masz w normie, to raczej nie hashimoto.
Może zwyczajnie brak ci jodu?
napisał/a: wildrex 2016-11-04 21:49
Pani neurolog powiedziala ze niedoczynnosc tarczycy nazywana jest inaczej hashimoto dlatego o to spytalem a wiedzialem ze nie mam hashimoto i troche zostalem zmieszany z tym co powiedziala
Ostatnio ponownie zaczalem sobie wcierac jodyne w rece i po nocach wszystko "wchlania" jak narazie.