Niedoczynność

napisał/a: dumin 2015-11-10 21:06
Witam. Mam 24l. W związku z wizytą u alergologa robiłem badania krwi. Morfologia, mocz bez zmian OB 12 i TSH 3,93. Wizyta u alergologa spowodowana była wysypką na tułowiu, symetrycznie po obu stronach. Alergolog stwierdził, że to nie alergia, tylko to raczej tarczyca. Dodatkowo okropnie wypadają mi włosy, pogorszył mi się wzrok, mam problemy z koncentracją, jestem ciągle zmeczony i cały czas chce mi się spać. oraz okropnie się pocę i kołacze mi serce. Lekarz rodzinny stwierdził, że to jednak nie tarczyca, ale dał mi skierowanie na USG. Oto wynik USG: Tarczyca położona typowo. Prawy płat tarczycy o wymiarach 17x13x37mm. Lewy płat tarczycy o wymiarach 16x13x35mm. Cieśń o grubości 3mm. Miąższ jednorodny, normoechogeniczny. Tchawica nieprzemieszczona. Wzdłuż naczyń szyjnych nie stwierdzono powiększonych węzłów chłonnych.
Proszę o poradę, czy to jest niedoczynność tarczycy, czy jednak nie? Z góry dziękuję.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-11-11 08:33
Jak na Twój wiek, TSH jest za wysokie. Objawy również pasują (poza wysypką, bo nie wiem od kiedy ją się łączy z tarczycą), więc wg mnie może to być początek choroby.
USG masz dobre, ale jeżeli to początek Hashimoto to może nie być jeszcze widoczne na USG.
Dorób prywatnie dwa badania Anty TPO i Anty TG (są drogie ale warto), i w zależności od wyników doradzimy Ci co robić dalej.