niedoczynność,tycie,dziwne wyniki,djFafa prośba opinie

napisał/a: villemo888 2013-07-01 22:38
Witam,
Chciałabym prosić o wasze zdanie i uzyskać odpowiedzi na kilka pytaŃ. Od Nowego roku postanowiłam zmienić tryb życia, zaczęłam uprawiać sport i ćwiczyłam 5 razy w tyg. Przestałam jeść chleb, makaron,słodycze,gluten. Jadłam dużo białka i warzyw. Przeszłam na dietę 1500 kcal. Przy wzroście 170 ważyłam 58 kg. Po pewnym czasie moja waga zaczęła wzrastać na początku myślałam ze to mięśnie tyle ważą. Potem zauważyłam opuchliznę na twarzy, pierścionki zaczęły mi uciskać palce. Kiedy po 3 miesiącach intensywnych treningów i diety moja waga zaczęła rosnąć wskazywać 63,5( przytyłam 5,5 kg) stwierdziłam ze coś jest nie tak, poszłam do ogólnego lekarza oczywiście on zbagatelizował moje objawy ( lekka depresja, kłopoty z cera, wieczne zmęczenie- sama wszystkie te objawy tłumaczyłam sobie przemęczeniem od treningów, depresje od zimowej pogody) Poza tym męczyła mnie straszna senność, żeby normalnie funkcjonować musiałam wypić 3 kawy w ciągu dnia, brak koncentracji itp . W końcu sama zrobiłam sobie badania krwi, i poszłam do enokrynologa. O to moje wyniki
z 22 kwietnia b.r.
tsh-2,10 (0,34-4,82)
ft4-0,72 (0,89-1,76)
ft3-2,38 (2,30-4,2)
Endokrynolog stwierdził niedoczynność tarczycy, miałam wszystkie objawy i okropne samopoczucie. Kazała mi odstawić wszystkie suplementy diety i witaminy, powtórzyć badania i przyjść znów za 2 tygodnie
wyniki z 13 maja
tsh-1,77 (0,34-4,82)
ft4 0,74 (0,89-1,76)
ft3 2,59 (2,3-4,2)
glukoza 95 (60-105)
AntyPo 277 (
napisał/a: villemo888 2013-07-01 22:47
7. Od pewnego czasu odkad zazywam euthyrox mam dziwne mrowienie łopatki o czym to świadczy? o niedoczynnności nadczynnosci?
Poza tym przed leczeniem standardowym moim objawem było uczucie zimna w nocy (w maju spałam w nocy w dresie) po 4 tyg zazywania euthyroxu uczucie zimna mineło, jednak teraz znów się pojawiło wraz z apetytem i objawami niedoczynności. Wczoraj zwiekszylam sobie dawke do 62,5 mg i uczucie zimna w nocy znikneło. Prosze o wasze opinie i z góry dziekuje za pomoc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-07-02 08:03
1. Trójodotyronina to najsilniejszy hormon tarczycy i jego niski stan daje właśnie takie objawy jakie masz.
2. Przy wysokich ft4 i ft3.
3. TSH nie jest hormonem tarczycy tylko przysadki i nie zawsze jego niski poziom koreluje z wysokimi hormonami tarczycy co sugerowałoby nadczynność. W Twoim przypadku jak widać na TSH nie ma co patrzeć tylko na ft3 i ft4.
4. Może za miesiąc, może za pół roku a może nigdy, takie są fakty dlatego zalecamy dietę i suplementy bo w większości przypadków sam lek nie daje wyraźnej poprawy.
5. To pocżatek leczenia, dlatego dałbym sobie minimum 3 miesiące na tej dawce leku.
6. Napisałem wyżej.
7. O niczym nie świadczy, mrówienie raczej nie jest związane z lekiem a tym bardziej niedoczynnością/nadczynnością.
napisał/a: villemo888 2013-07-02 13:22
Dziękuje za odpowiedz, w takim razie dalej kontynuje dietę, mimo tego ogromnego apetytu od euthyroxu. Mam nadzieje że mi w końcu przejdzie ten wilczy głód.