NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY

napisał/a: agask83 2014-02-28 17:10
Witam serdecznie. BADANIE TSH 6.04, FT3 3.09, TF4 1.04. CZY TO JEST NIEDOCZYNNOŚĆ? INTERNISTA NIE KAZAŁ KONTROLOWAC TEGO U ENDOKRYNOLOGA I NIE PRZEPISAŁ MI ŻADNYCH LAKÓW. CZY JEST SIĘ CZYM PRZEJMOWAĆ? MAM 30 LAT I 2 DZIECI, NIGDY NIE BYŁAM SZCZUPŁA ALE WAGA 95 KG PRZY 160 CM WZROSTU MNIE WYKAŃCZA. JESTEM OPTYMISTKĄ, PEŁNA ENERGII, AKTYWNA SPORTOWO, 2X TYG ZUMBA 1.5 h, a od stycznia ćwiczę dodatkowo godzinę dziennie/ 7 dni w tygodniu/ w domu z EWĄ CHODAKOWSKĄ. MAM LEPSZĄ KONDYCJĘ ALE NIESTETY NIC NIE CHUDNĘ. CZY DIETA I SUPLEMENTACJA OPISANA DLA NIEDOCZYNNOŚCI I HASHIMOTO RÓWNIEŻ JEST DLA MNIE WSKAZANA? PROSZĘ O ODPOWIEDZ.
napisał/a: baassiia 2014-02-28 20:26
agask83 napisal(a):Witam serdecznie. BADANIE TSH 6.04, FT3 3.09, TF4 1.04. CZY TO JEST NIEDOCZYNNOŚĆ? INTERNISTA NIE KAZAŁ KONTROLOWAC TEGO U ENDOKRYNOLOGA I NIE PRZEPISAŁ MI ŻADNYCH LAKÓW. CZY JEST SIĘ CZYM PRZEJMOWAĆ? MAM 30 LAT I 2 DZIECI, NIGDY NIE BYŁAM SZCZUPŁA ALE WAGA 95 KG PRZY 160 CM WZROSTU MNIE WYKAŃCZA. JESTEM OPTYMISTKĄ, PEŁNA ENERGII, AKTYWNA SPORTOWO, 2X TYG ZUMBA 1.5 h, a od stycznia ćwiczę dodatkowo godzinę dziennie/ 7 dni w tygodniu/ w domu z EWĄ CHODAKOWSKĄ. MAM LEPSZĄ KONDYCJĘ ALE NIESTETY NIC NIE CHUDNĘ. CZY DIETA I SUPLEMENTACJA OPISANA DLA NIEDOCZYNNOŚCI I HASHIMOTO RÓWNIEŻ JEST DLA MNIE WSKAZANA? PROSZĘ O ODPOWIEDZ.


Mnie też takie kity rodzinny wciskał... Jeszcze mi potrafiła powiedzieć, że leczy się osoby z TSH powyżej 10...

TSH masz powyżej normy, która jest zazwyczaj do około 4-4.5 aczkolwiek dla młodej osoby jaka jesteś TSH powinno wynosić około 2.

Raczej na pewno dostaniesz leki, po których waga przy racjonalnej diecie powinna spadać. Zbadaj jeszcze anty TPO a USG mozliwe, że zrobi Ci endokrynolog na wizycie :)