niedoczynność tarczycy a zimne stopy i otyłość

djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-03 13:44
KATERINA napisal(a):
djfafa napisal(a):
jola111 napisal(a):No nie wiem, kto ma rację. Syn już ponad rok bierze jodit 100, przeciwciała się zmniejszyły od pierwszego wyniku, na usg również wyszło, że stan tarczycy się trochę poprawia. Także trudno ocenić, kto ma rację. Podobno są różne opinie na temat jodu przy Hashimoto.


Są rózne, sam mam Hasimoto i szukałem info na ten temat i nic mądrego nie znalazłem poza głupotami na Kafeterii i gazecie, ale chodziło mi o wyniki badań a nie info z for czy stron psedozawców.



HEY! Ja pytałam się 3 endo -żaden nie widział sensu brania jodu/jodidu etc. A jedna pani endo powiedziała, że to zabronione. Także jak pisałam to podałam z własnego niejako doświadczenia! Dwa zagraniczne portale trochę o tym piszą tak samo jak o unikaniu soi. Co do naszego wątku o wit. E nie szukałam jeszcze z braku czasu - ale pamiętam i odezwę się jak przekopię archiwum.


Katerino ale brak sensu brania a jego zakaz to dwie różne reczy a pisanie że Twój endo zabronił mozna postawić na równi z tym co polecił branie.
Ja na forum nie pisze co mi powiedział endo czy co google powiedziało, interesują mnie fakty, a na ten temat mało jest informacji.
napisał/a: KATERINA 2010-03-03 14:04
Dokładnie to było powiedziane tak, że nie można brać jodu ponieważ on rozkręci mi chorobę i przyczyni się do jej szybszej degradacji/zwłóknienia. Dr powiedziała, ze w soli i w wędlinach jodu nie brakuje { poza tym co roku nad morze jeżdżę} więc nie mam o co się martwić! Jestem teraz w fazie poszukiwania nowej endo i poczytam książkę Gietki i Jastrzębskiej i wypytam "nową" dokładnie - poproszę o uzasadnienie - to potrwa bo prywatnie terminy są dopiero na maj ale dam też znać! Może się to nam przyda wszystkim? Z logicznym uzasadnieniem doktorskim.
napisał/a: KATERINA 2010-03-03 14:06
A poszukuję nowej endokrynolożki bo stara odeszła i nie wiem gdzie jej szukać. Bo zabrzmiało to jak bym przez wyp. dr zmieniła ja na inną.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-03-03 14:12
KATERINA napisal(a):Dokładnie to było powiedziane tak, że nie można brać jodu ponieważ on rozkręci mi chorobę i przyczyni się do jej szybszej degradacji/zwłóknienia. Dr powiedziała, ze w soli i w wędlinach jodu nie brakuje { poza tym co roku nad morze jeżdżę} więc nie mam o co się martwić! Jestem teraz w fazie poszukiwania nowej endo i poczytam książkę Gietki i Jastrzębskiej i wypytam "nową" dokładnie - poproszę o uzasadnienie - to potrwa bo prywatnie terminy są dopiero na maj ale dam też znać! Może się to nam przyda wszystkim? Z logicznym uzasadnieniem doktorskim.


Jasne że wszyskim się przyda. Wiesz ja czytałem że w soli również jest fluor a on wypiera jod. Ale to nie sprawdzone info, tylko przeczytane na forum.