niedoczynność tarczycy a zimne stopy i otyłość

napisał/a: enni 2009-11-29 17:49
wiem,ale to jest przepisane z wypisu ze szpitala i norm nie było,ale w opisie wypisu nie było nic niepokojącego
napisał/a: KATERINA 2009-11-29 18:43
Ale to nie jest dobre TSH i w dodatku skaczące - norm nie ma -tragedia. Warto zrobić drugie przeciwciało i zaprowadzić dziecko nawet do prywatnego endokrynologa! Skaczące TSH - zwłaszcza, że ani pierwszy wynik ani drugi nie są rewelacyjne może sugerować, że są problemy - bardzo źle że normy nie są podane. USg tarczycy też byłoby dobre czy tarczyca jak na ten wiek jest ok etc. Wykonać by to trzeba na dobrym sprzęcie!
Lekarz może mówić, że wyniki są dobre bo w normie -raz te normy to są zawyżane, dwa istnieje wysokie/duże prawdopodobieństwo, że jak Matka ma hashi to dziecko - zwłaszcza córka {dziewczynki chorują częściej/kobiety na choroby immunologiczne prócz np. choroby Bechterewa, której "nosicielem" wadliwego genu jest kobieta ale chorują głównie chłopcy/mężczyźni. Były kiedyś takie dane w necie, że dziewczynki chorują na hashi etc. 11 razy częściej niż faceci, poszukam tego. Pani dziecko nie ma zrobionego 2 przeciwciała a to źle! Czasem tylko 1 jest podniesione, dwa usg tarczycy konieczne! Nie wie pani jakie normy więc nie wie pani czy TPO jest ok! Wg. norm mego lab byłoby poza normą. TRZEBA iść do innego lekarza - jakie były podstawowe badania? Morfo, mocz etc.
Czy ma jakieś objawy niedoczynności? Trzeba to gruntownie spr. Proszę również starać się o oryginały badań/odpisy i niech się pani dowie o normy albo w takim lab robić co by one były. Na pewno trzeba monitorować TSH.
napisał/a: enni 2010-01-02 23:45
Zrobiłam córce kontrolne badanie tsh iii wyszło 5,9 przy normach o,4-5,5 ,anty TPO 25 przy normie 0-60
Muszę zrobić jeszcze usg i pozostałe badania
Czeka nas kolejka do endo,bo poprzednio lekarka stwierdziła ,że niepotrzebnie jezdzimy więc muszę załatwić kolejne skierowanie iczekać jak na pierwszą wizytę
Wydaje mi się ,że córka robi się wyciszona ,mniej aktywna i ostatnio mi zasłabła-może mieć też to związek z dojrzewaniem,tak myślę
napisał/a: KATERINA 2010-01-03 00:15
Dobry endo by się na pewno małej przydał - proszę poszukać też kogoś kto ma podobne problemy - z dzieckiem jak pani córa i zobaczyć, żeby jakiś dobry endo się nią zajął {z pani województwa, miasta zamieszkania} ktoś kto nie zbagatelizuje problemu i nie złoży go na karb dojrzewania. Być może dr rozszerzy diagnostykę o wolne hormony co by zobaczyć CZY na pewno coś się dzieje! Jeśli będzie musiała czekać więcej niż 3 miesiące na wizytę, proszę postarać się iść prywatnie - niestety potem jak by się niedoczynność rozwinęła troszkę ciężej { dłużej z niej wyjść}, stąd szybszy termin lepszy! Przydałoby się spr morfologię czy anemii nie ma etc? Jest blada, straciła apetyt? Na pewno dobry dr spr to i owo prócz samych hormonów, albo zaleci monitorowanie TSH. Powodzenia.
napisał/a: enni 2010-01-05 19:16
Mam jeszcze jedno pytanie to tarczycówek
czy też wam zatrzymuje się woda w organizmie???moja waga (zawsze
ranno na czczo) potrafi wahać sie ok.+/- 2kg
Mam wrażęnie ,że oddaję za mało moczu w stosunku do tego co piję
Może to taka przypadłość idąca w parze z hashi,a może nowy kłopot
napisał/a: enni 2010-01-06 22:43
Mam wyniki usg
moje:
Tarczyca niepowiększona o zatartych rysach i obniżonej echogeniczności
Struktura niejednorodna , z licznymi ,rozlanymi hypoechogenicznymi,drobnymi,słabo odgraniczonymi zmianami ogniskowymi
przepływ miąższowy nie jest wzmożony
pr.płat 42,9x14,5x16mm-obj.5,2 cm3
pł.lewy 43x14,9x13,2-obj.4,4 cm3

W ciągu 10 lat miałam robione usg ok.5x i zawsze było ok.

usg córki(12 lat)

Miąższ obu płatów jednorodny,bez ognisk patologicznych

pł.prawy 32,9x10,7x8,9mm -obj.1,6 cm3
pł.lewy 33,6x10,3x9,4mm- obj.1,7 cm3
napisał/a: enni 2010-01-09 12:24
Czy te wyniki są tak złe ,że nikt nie odważy się ich skomentować????
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-09 13:25
Odpisałem ale wszystkie moje wczorajsze, posty znikły.
uSG córki jest ok. Twoje wskazuje na problemy tarczycowe.
napisał/a: enni 2010-01-09 18:26
Dzięki,ale czy mogłabym prosić o szersze wyjaśnienie tych problemów???
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-09 18:35
Obraz wsakzuje na zniszczonę tarczycę przez chorobę autoimmunologiczną (Hasimoto).
napisał/a: enni 2010-01-09 19:23
To już jest zupełnie do niczego??/jak to możliwe ,że ostatnie usg miałam robione w 2007 roku i było bez najmniejszej zmiany???skoro tak pogorszył się jej stan przez 2,5 roku to co dalej -mam 35 lat
Jestem na euthyroxe 100,ostatni wynik tsh z listopada 2,7
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-09 19:25
enni napisal(a):To już jest zupełnie do niczego??/jak to możliwe ,że ostatnie usg miałam robione w 2007 roku i było bez najmniejszej zmiany???skoro tak pogorszył się jej stan przez 2,5 roku to co dalej -mam 35 lat
Jestem na euthyroxe 100,ostatni wynik tsh z listopada 2,7


Hasimoto potrafi w szybkim tempie zniszczyć tarczyę. Co dalej? Do końca życia będzie musiała brać lewotyroskynę w coraz większych dawkach. Tarczyca albo będzie do wyciecia albo się zwłokni.