niedoczynność tarczycy a głos

napisał/a: mrk1 2006-08-28 14:24
Niedawno stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy (TSH - 8,76). Wyczytałam gdzieś, że objawem niedoczynnośći może być niski, zachrypnięy głos. Ja mam właśnie taki głos odkąd pamiętam (mam 18 lat), mój głos zawsze zwracał powszechną uwagę, jest bardzo niski i wiecznie zachrypnięty. Czy możliwe, że choruje na niedoczynność od tylu lat, nie doświadczając do niedawna właściwie żadnych innych objawów? Wprawdzie zawsze miałam problem z wypadającymi włosami, ale lekarz przypisywał to zawsze niedoborowi żelaza w organiźmie spowodowanemu moim długoletnim wegetarianizmem. Wykrycie niedoczynności było dla mnie sporym zaskoczeniem, bo odczuwam tylko pewne osłabienie i parę innych słabo zauważalnych objawów niedoczynności. Nie zauwazyłam przyrostu masy ciała; nie jestem szczupła, ale nie mam też nadwagi. Czy mozliwe jest, że wskutek leków hormonalnych zacznę tyć?
napisał/a: plb1985 2006-09-02 04:19
raczej nie zaczniesz tyć, a choroba raczej przez 18 lat dałaby wcześniej znać o sobie - więc uważam, że raczej jest to sprawa ok. roku
napisał/a: Giatta 2006-10-02 16:46
Hej!
Ja też mam od zawsze niski i zachrypnięty głos. Nie wiem czy byłaś u laryngologa, bo ja byłam i stwierdzono u mnie zgrubienia na strunach głosowych. Lekarz zaproponował na początek sanatorium i inhalacje, a jeśliby to nie pomogło-chirurgiczne ich usunięcie. Mimo wszystko nie zdecydowałam się-uznałam, ze wyróżnia mnie to w jakiś sposób od innych i mój głos (po pierwszym szoku podoba się ludziom.
Pozdrawaim!
napisał/a: Kinga 1984 2007-01-22 22:21
A jednak chyba mozesz miec tyle lat!! Ja mam wykryta od 3 lat, mialam 13,0 tez mialam taki glos , jest wysokie prawdopodobienstwo ze sie z tym urodzilam

uwazaj na ten letrox czy eutyrox!! ja po leczeniu mam ok. 40!!!!!!