niedoczynność podczas laktacji

napisał/a: Loa 2015-01-24 22:01
Witam,
Mam niedoczynność tarczycy, oczywiście zażywam euthyrox w dawce 100, ogólnie też jem witaminy dla karmiących zawierających jod. Pytanie moje brzmi: Czy istnieją tabletki (które mogłabym zażywać) z samym jodem? i ew jak się nazywają. Pozdrawiam,
napisał/a: soaring 2015-01-27 08:52
jeśli bierzesz euthyrox w tak dużej dawce to raczej nie masz szansy odstawić go na rzecz samego jodu. ale musiałabyś zrobić usg i badania krwi (tsh, ft4 i ft3). napisz też od kiedy w ogóle bierzesz hormon, od kiedy w dawce 100 mcg, czy zaczęłaś z powodu ciąży, itd. w tej chwili jesteś po porodzie i karmisz piersią, tak?
napisał/a: Loa 2015-01-30 21:04
Eut w dawce 100 zażywam od połowy grudnia. Tak cały czas karmię, Jestem po usg i po badaniach krwi, poszukam jutro wyników to napiszę jakie wychodziły wartości, ale lekarz sugerował mi że dobrze byłoby zażywać jod ale że nie będzie mi przepisywał dodatkowo bo jem w witaminach ogólnych dla matek karmiących tylko że ja nie jem ich codziennie bo ... zapominam :/ i jak mi się przypomni to wezmę. Następną wizytę mam dopiero w kwietniu (NFZ oczywiście) Czy powinnam starać się dostać wcześniej do dr i czy na moje dziecko nie ma oddziaływania że jem tak dużą dawkę?
napisał/a: soaring 2015-02-02 08:51
a kiedy urodziłaś? bo po ciąży zwykle konieczne jest zmniejszenie dawki euthyroxu.
jakie masz wyniki ostatnie? kiedy były robione, bo być może już je trzeba powtórzyć. przepisz też opis i rozmiar tarczycy z usg.
na ten moment nic nie zmieniaj. Twojemu dziecku euthyrox nie szkodzi, przeczytaj sobie ulotkę: http://www.merck.pl/country.pl/pl/images/ChPL%20-%20Euthyrox%20N%20175%20%CE%BCg%20tabletki%20-%20101019_tcm686_107833.pdf?Version=
skoro zapominasz o witaminach to dlaczego sądzisz, że o jodzie nie będziesz? :)
napisał/a: juja85 2015-02-05 10:46
najlepsza jest spirulina na niedoczynnosc tarczycy, naturalne algi BIO z upraw ekologicznych, naturalny jod i inne http://gojishop.pl/45-spirulina-500-tabletek-100g-bio.html
napisał/a: Loa 2015-02-07 21:16
Rok temu urodziłam,
TSH 5,36
FT4 19,37
FT3 4,82
Wyniki z 13 grudnia.
Sam guzek był mini mini bo lekarz go wypatrzył jak już kończyliśmy usg, przepraszam ale nie mam przy sobie wyniku ... ale jest nie wielki no... chyba że teraz urósł nie wiadomo jak :P w co wątpię.
napisał/a: soaring 2015-02-08 16:29
podaj normy dla hormonów, bo laboratoria różnie oznaczają. nie chodzi o konkretny guzek, tylko pełny opis tarczycy i jej rozmiar. bez dokładnego info nie jestem w stanie napisać nic przydatnego.