Niedoczynność - jak się wzmocnić

napisał/a: Queen of Miami 2012-07-29 11:22
Witam mam niedoczynność tarczycy i hashimoto ;{ od roku czuje się fatalne ... to koszmarne osłabienie
TSH spadło z 15 na 3,9 przy normie do 4,2 , TPO spadło z 560 na 160 przy normie do 39.
Mam 24 lata, kobieta - pracuje w banku na luznym stanowisku i teraz mam zamiar uzupełnić wykształcenie na mgr.
... z takim osłabieniem w pracy da się jakoś wytrzymać jednak w szkole trzeba myśleć x 100


Stosuje diete 0 % laktozy , ograniczam gluten , jem omega 3 x 2 , centrum ultra witaminy.
Co można zrobić aby dodać sobie powera bo inaczej nie dam rady w szkole ;{
napisał/a: soaring 2012-07-29 11:35
przede wszystkim TSH dla osoby w Twoim wieku powinno wynosić max 2-2,5. a im będzie niższe (1-1,5) tym będziesz miała więcej energii. co za tym idzie, także hormony tarczycy ft4 i ft3 musisz mieć w górnych granicach normy, a nie tylko mieszczące się w widełkach.

jesli chodzi o dietę - nie wiadomo, czy to laktoza nam szkodzi, czy kazeina (główne białko mleka). a kazeina jest również w mleku kozim, owczym, bawolim. ja już przetestowałam, że źle się czuję po jakimkolwiek nabiale, więc jadam naprawdę sporadycznie z totalnej tęsknoty za np. porządną fetą (kozio-owczą) czy mozarellą (z mleka bawoła). więc może poobserwuj organizm czasowymi eliminacjami. choć z mouch obserwacji wynika, że nabiał co najwyzej wzdęcia, zgagi i zaparcia powoduje, a nie osłabienie, zmęczenie i brak energii.

na suplementach Djfafa się zna - poczytaj jego posty co i dlaczego zaleca :)
napisał/a: adriana4 2012-08-11 15:43
witaj ! ja mam niedoczynność tarczycy i non stop, czułam się osłabiona - po wizycie u endokrynologa okazało się że mam za niskie TSH
0,188 i przepisał mi oprócz nowych leków witaminę B6. powiem tak uczucie słabości przeszło po dwóch dniach.